15 zápas OP nejmladších minižaček BK Příbor

Sharing is caring!

V neděli 18.3.2012 od 9.00 hod. sehrály nejmadší minižačky svůj další zápas ve své první basketalové sezóně. Hrálo se doma s družstvem Basket Ostrava, kterému jsme měli vracet porážky z prvních dvou zápasů na podzim v Ostravě.

Sestava BK Příbor: Čípová Klára, Filipová Martina (kapitnka), Hejtmánková Denisa, Cholastová Daniela, Knápková Tereza, Matulová Anežka, Miroszková Alice, Reichertová Vendula, Rubinová Gabriela, Sobková Tereza, Šmídová Klára, Tomaškovičová Klára, Wavrová Nikol.

Kdo zápas viděl na vlastní oči ví, že se hodnotí těžko. Soupeř nás předčil ve všem a ani chybějící dvě hráčky základní sestavy Stela a Kristýna by soupeře nazastavily  🙁 . Ano, proti prvním zápasům jsme se výrazně zlepšili, ale podstatně se zlepšil i soupeř. Velmi si cením výkonu Venduly, která dostala nelehký úkol osobně bránit nejlepší hráčku soupeře č.5 Li Ping a zvládla to na výbornou. Dobře zahrály i Daniela a Klára a tak první čtvrtina skončila naší prohrou 2:16 hlavně nevyužitím našich šancí. Ve druhé čtvrtině nastoupila druhá pětka vedená Martinou a byla to hlavně ona, které se dařilo vyvážet míče na polovinu soupeřek. Ostaní hráčky i přes velkou snahu, bojovnost a zlepšení přicházely rychle a lehce o míč a díky slabší obraně nabízely soupeřkám velké množství střeleckých pokusů, čehož hlavně hráčka č.29 Ručková Nela s přehledem využila. Třetí a čtvrtá čtvrtina přinesly stejný obraz a tak jsme se mohli radovat z několika dalších úspěšných akcí, které ukázaly, že i my umíme hrát basketbal, ale zatím ne tak rychle, důrazně a tvrdě jako soupeřky 😐 .