17.zápas OP 2011/12

Sharing is caring!

V sobotu 31.3.2012 sehrály nejmladší basketbalistky BK Příbor 17. a 18. zápas sezóny v ostravské hale Bonver Aréna, kde je sídlo jejich soupeře BK NH Ostrava. Domácí družstvo je chlapecké, doplněno třemi děvčaty.

Sestava BK Příbor: Čípová Klára, Cholastová Daniela, Knápková Tereza, Šmídová Klára, Hejtmánková Denisa, Filipová Martina – kapitánka družstva, Nagyová Kristýna, Tomaškovičová Klára, Kostelníková Stela, Sobková Terezie a Miroszková Alice.

Od první minuty se strhla na palubovce velká bitva. Domácí družstvo nasadilo do úvodní čtvrtiny velmi vysokou hráčku, které moc nechybělo do 180 cm! a v kombinaci s další vyšší hráčkou společně se třemi dravými kluky vytvořilo na naše děvčata velký tlak. Naše hráčky se s tím velmi dobře vyrovnaly a zejména Daniela odvedla velký kus práce v obraně a následně v zakládání protiútoků z čehož těžila neomylně Klára Čípová, která svými koši udržovala bodový kontakt.
Druhá čtvrtina pokračovala v podobném duchu až do třetí minuty, pak druhá pětka zvýšila obrátky a na hřišti se děly věci. Naše družstvo hrálo velmi dobře v obraně, děvčata si počínala skvěle takticky, kdy dobrým čtením hry získávala dlouhé přihrávky soupeře a když začali domácí hráči hrát postupný útok, naráželi na připravenou obranu. V té obstály všechny hráčky, zejména Stela svým agresivním napadáním získávala množství míčů, které poté Martina neomylně dopravovala do útoku, kde nacházela ve střeleckých pozicích Kristýnu, která celé dílo završila košem. V této čtvrtině vstřelila 14 bodů! Celá pětka dobře spolupracovala v obraně i útoku.
Ve třetí čtvrtině si naše první pětka dobře pohlídala ostravskou „věž“ pod košem a v pohodě kontrolovala hru. V této čtvrtině hrála velmi dobře Terezka Sobková, která kvalitně doplňovala Kláru s Danielou a svůj výkon ozdobila třemi pěknými koši.
V závěrečné čtvrtině trošku polevilo nasazení z obou stran a k žádné dramatické změně výsledku nedošlo.

Asistent trenéra Jan Wavra a zastupující trenér Petr Hejtmánek

Leave a Reply

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *