19. mistrovský zápas.

Sharing is caring!

V sobotu 21.4.2012 jsme v posledních dvou mistrovských zápasech oblastního přeboru nejmladších minižaček Moravskoslezského kraje přivítali hráčky SBŠ Ostrava ,,B“. Naše lavička byla oslabena o dvě hráčky základní sestavy Martinu Filipovou a Gabrielu Rubinovou. Funkcí kapitánky družstva byla pro tyto dva zápasy místo nemocné Martiny pověřena Stela Kostelníková. Soupeř, ,,B“ družstvo SBŠ Ostrava, měl pro tento ročník povolen start 4 starších hráček ročník 2000 a na hřišti při nástupu to bylo vidět. Fyzicky vyspělejší a hlavně podstatně vyšší hráčky soupeře vzbuzovaly respetkt. Naštěstí na hřišti během hry měly navrch naše hráčky, které zaslouží pochvalu za snahu o kombinační hru. Ta bohužel často končila nepřesnou nebo zachycenou přihrávkou, podstatné však je samotný fakt, že už začínají myslet basketbalově. Když se kombinace povedla, byla radost se na hru našich děvčat dívat.
V samotném prvním zápase jsem musel hned v úvodu řešit situaci, kdy hráčka základní pětky Terezka Sobková :-), nastoupila na hřiště s náušnicemi. Jelikož je nemůže sundat a náplast na přelepení nebyla po ruce, musel jsem střídat ještě před záčátkem zápasu a na hřiště poslat Kláru Šmídovou. Děvčata se pustila do zápasu s chutí. Po začátečním zastřelování to byla hlavně Klára Čípová, která dvojtakty zužitkovávala výborné přihrávky do volného prostoru od Daniely. Výhra 14:2. Ve druhé čtcrtině byla poznat neúčast dvou již vzpomenutých hráček. Hlavně přehled a rozehrávka Martiny citelně chyběly. Naštěstí holky dobře bránily a tak skóre soupeře moc nenarostlo a byla z toho prohra ve čtvrtině 2:4. Třetí čtvrtina byla herně i výsledkově hodně podobná první. Klára s Danielou střílely body a ostatní hráčky hlavně bojovaly o každý míč. Na proměňování už tolik času a soustředění nebylo, takže výhra 16:3. I ve čtvrté došlo k našemu zlepšení hlavně v útočné fázi a díky bodům Terezky a Alice jsme tuto čtvrtinu vyhráli 10:7
BK Příbor : SBŠ Ostrava ,,B“ 42 : 16 (14:2 2:4 16:3 10:7)
Body:Klára 14, Daniela 8, Tereza 4, Alice 4, Vendula 2, Stela 2, Terezka 2, Kristýna 2, Marie 2, Klára 2.
Fauly: celkem 15 faulů