1. kolo kvalifikace o ligu juniorek U19

V neděli  24.5.2015 jsme se zúčastnili prvního kola kvalifikace o ligu juniorek U19. V tomto kole jsme se utkali s celkem SK Bruntál a domácím týmem BSK TJ Jičín.

V prvním utkání jsme se střetli s týmem SK Bruntál, který dorazil pouze se 6 hráčkami a i po velkém množství neproměněných vyložených šancí, zřejmě vinou nervozity, se utkání vyvíjelo jasným směrem a my si tak došly k prvnímu vítězství. Tímto vítězstvím jsme si zajistily účast ve druhém kole kvalifikace.

SK BRUNTÁL – BK PŘÍBOR  35:93 (11:22, 16:47, 20:73)

Trojky: 1, TH: 15/8, fauly: 16

Königová 22, Busková 18, Drabíková D. 10, Čapatá 8, Linartová 8, Ručková 6, Dvořáková 6, Facková 6, Činčalová 4, Maléřová 3, Drabíková N. 2, Chromečková 0.

V druhém utkání jsme bojovaly s celkem Jičína o přímý postup do ligy juniorek. Do zápasu jsme vstoupily dobře, rychlými přechody na útočnou polovinu jsme získaly snadné body. Soupeř byl ovšem velmi kvalitní a skóre se začínalo velmi rychle dorovnávat. Před poslední čtvrtinou svítil na tabuli stav 51:51. Bohužel, v poslední čtvrtině na nás soupeř přitlačil, jak jsme předpokládaly, a děvčata se vinou nezkušeností s tímto psychickým tlakem nedokázaly vyrovnat a zásluhou zbytečných ztrát jsme poslední čtvrtinu prohrály vysoko 27:10 a tak bylo o vítězi prvního kola rozhodnuto.

BK PŘÍBOR – BSK CONTINENTAL TJ JIČÍN  61:78 (25:20, 36:36, 51:51)

Trojky: 3, TH: 23/14, fauly: 23

Drabíková D. 22, Čapatá 13, Busková 9, Ručková 7, Königová 6, Facková 4, Dvořáková, Drabíková N. Činčalová, Maléřová, Linartová, Chromečková 0.

Naší prioritou byl postup alespoň do druhého kola kvalifikace, což se nám podařilo. V utkání s Jičínem mě holky velmi potěšily svým přístupem k utkání a svým výkonem, tento zápas měl již nějakou úroveň. Nedá se nic dělat, i když nám koncovka tohoto zápasu nevyšla, budeme bojovat ve druhém kole o postup do ligy juniorek U19 s celkem BC Benešov.