Basketbalisté Příbora jsou zpátky v tréninku

Sharing is caring!

Smutek z nenadále ukončené sezony přebolel a basketbalisté klubu BK Příbor už jsou znovu v tréninku. Většina z nich na venkovních hřištích, kde už odstartovala příprava na ročník 2020/2021.

Jako první vzali do míč ruky, za přísných hygienických opatřeních, příborští kadeti pod vedením trenéra Miroslava Slováka. „Družstvo chlapců U17 začalo trénovat na venkovním areálu Základní školy Npor. Loma v Příboře hned, jak to situace umožnila. Vzhledem k ukončení všech soutěží pro letošní sezónu, se naše činnost začala směřovat již na tu příští sezonu, kterou odehrajeme opět v celostátní dorostenecké lize kadetů U17,“ přiblížil trenér Slovák.

„S ohledem na povětrnostní situaci jsme začali trénovat třikrát týdně, vždy v pondělí, v úterý a v pátek. Vzhledem k tomu, že jsme nuceni omezit osobní kontakt, tréninky spočívají především v rozvoji individuálních činností jednotlivce, rozvoj rychlosti, obratnosti a dalších základních pohybových činností,“ pokračoval Slovák.

K tréninkům se vrátily také kadetky, hrající Nadregionální ligu, druholigové ženy a také nejmladší basketbalové naděje klubu, ve kterém nastartoval kariéru reprezentant Jan Veselý či současný hráč BK Opava Lukáš Bukovjan. „Zájem o tréninky je i přes více jak dvouměsíční přestávku velký, za což jsme velmi rádi,“ řekl prezident Basketbalové klubu Příbor Jiří Slaný.

Zatímco většina mládežnických týmů využívá venkovní hřiště u základní školy Npor. Loma a v sobotu i tělocvičnu téhož zařízení, druholigové ženy se přesunuly do Ostravy. Důvodem byly uzavřené obě příborské haly. „Od poloviny května trénujeme každý čtvrtek v tělocvičně na Dvorského ulici v Ostravě. Také my se musíme vypořádat s různými omezeními. Náplní tréninku je zejména střelba a hra,“ uvedla hrající trenérka Jana Nenutilová.

Nová basketbalová sezona odstartuje až na podzim, tréninky v Příboře budou pokračovat do konce června, v letních měsících je v plánu tradiční letní soustředění klubu.

Leave a Reply

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *