Basketbalový Car Team zavítal do Příbora

Sharing is caring!

Příborský basketbalový klub v úterý 27. února navštívili lektoři České basketbalové federace Kamil Vajda a Radka Czudková, kteří trenérům předali podněty a návrhy k trénování nejmladších basketbalových talentů.

Členové takzvaného Car Teamu seznámili v praktických ukázkách, jak vést a udržet v tréninku začínající basketbalisty v přípravkách a nejmladších věkových kategoriích. „Děti to musí bavit. A proto je potřeba tréninky vést formou, která je bude bavit a zároveň udrží jejich pozornost. Na druhou stranu víme, že do klubů nepřinášíme žádné zázračné a nové věci. Mnozí trenéři cvičení, která předvádíme používají a to je dobře,“ řekl Kamil Vajda.

Předseda Metodické komise Tomáš Kaprálek vysvětlil, proč Car Teamy vznikly. „Považujeme to za velmi důležitou podporu pro trenéry, kteří se věnují dětem v přípravkách a v kategoriích minibasketbalu. Chceme jim ukázat, co vše je možné s nimi dělat, jak to dělat a především proč to dělat. V mladším školním věku si děti vytváří základní návyky. V tomto období se také velmi často rozhoduje o tom, jaký vztah si dítě ke sportu vybuduje. Osobnost trenéra a jeho způsob vedení tréninkového procesu v tomto rozhodování hraje jednu z klíčových rolí,“ řekl Kaprálek.

Leave a Reply

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *