Černý víkend týmu U15. Utrpěl tři vysoké porážky

Patnáctiletí basketbalisté vedení trenérem Miroslavem Slovákem odehráli o víkendu tři venkovní utkání ve dvou soutěžích. V lize prohráli vysoko v Brně a Prostějově, v Nadregionální soutěži v sobotu nestačili na béčko Snakes Ostrava.

Liga U15

Tygři JBC Brno – BK Příbor 107:24 (32:8, 24:6, 22:8, 29:2)

Hodnocení trenéra Miroslava Slováka: Sobotní utkání v Brně bylo jednoznačnou záležitostí domácího týmu, který nás jasně přehrál. Pro nás dobrá zkušenost, domácí nám ukázali, jak se hraje rychlý basketbal s dobrou střelbou z dálky – dali nám osm trojek.

Body: Gengela 8, Dostál 6, Machala 5, A. Ivánek a Mich. Slovák 2, Celerin 1, Havel, Kubečka, Linart, Michna, Novák a Mar. Slovák 0. TH: 9/6 (67%). Fauly: 24.

BCM Orli Prostějov – BK Příbor 90:36 (28:6, 21:7, 27:7, 14:16)

Hodnocení trenéra Miroslava Slováka: V nedělním utkání jsme opět sbírali cenné zkušenosti v lize U15. Domácí hráli svou hru a moc nám toho nedovolili. Když jsme se do zakončení dostali, trestuhodně jsme nesmyslně odhazovali míče směrem na koš, místo standardní střelby. Dobrou zprávou je, že jsme dokázali vyhrát jedno hrací období.

Body: Dostál 18, Havel 5 (1 trojka), A. Ivánek 4, Celerin, Gengela, Linart a Machala 2, Mich. Slovák 1, Maléř, Michna, Novák a Mar. Slovák 0. TH: 16/7 (44%). Trojka: 1. Fauly: 15.

————————————————————————————————————

Nadregionální soutěž U15

Snakes Ostrava B – BK Příbor 60:38 (24:3, 13:13, 5:12, 18:10)

Hodnocení trenéra Miroslava Slováka: V sobotním večerním utkání jsme nastoupili proti rezervě Snakesů a začali velkým propadákem v úvodní čtvrtině. Skóre 3:24 je katastrofální výsledek. V dalším průběhu utkání jsme se vzpamatovali a zbylé tři části byly výsledkově vyrovnané 36:35.

Kladem bylo zapojení mladších hráčů. Čtyři hráči ročníku 2005 odehráli velkou porci minut a získali cenné zkušenosti. Při neúčasti Milana Machaly, Erika Havla a Adama Ivánka se museli zhostit rozehrávky další naši borci a až na první čtvrtinu to zvládli vcelku slušně.

Body: Dostál 11, Novák 8, Kubečka 6, Maléř 4, Hanzlík a Mar. Slovák 3, Mich. Slovák 2, Linart 1, Hanzelka, A. Maslaňák a Michna 0. TH: 17/6 (35%). Fauly: 12.