Chlapci U11 do národního finále nepostoupili

V sobotu 5.4. do příborské haly zavítala družstva BK Opavy a BK NH Ostravy, aby společně s našim týmem bojovala o postup do národního finále této věkové kategorie. V prvním utkání kvalifikace jsme v 10 00 nastoupili prosti BK Nh Ostrava. Utkání bylo vyrovnané a dramatické – ještě v 5 minutě 4. období byl stav 44:36 pro Ostraváky, od této minuty jsme však již vsítili jen 4 body a hosté 12 a asi po zásluze zvítězili. Utkání jsme si prohráli sami a to neproměňováním vyložených střeleckých situací a hlavně tím, že jsme nedokázali ubránit 3 klíčové hráče soupeře, kteří dohromady dali 34 bodů svého týmu. Dalším rozhodujícím faktorem byly naše trestné hody, kdy jsme z 31 pokusů dali pouze 4, což je procentuálně 13%. Je třeba ovšem říci, že střelbě trestných hodů a střelbě z větších vzdáleností se zatím vůbec v tréninku nevěnujeme, protože většina kluků má zatím pro svůj nízký věk problém z této vzdálenosti vůbec dohodit – začneme se této disciplíně více věnovat až v další sezóně. Celkově jsem s tímto utkáním spokojen, protože jsme odehráli nejlepší utkání s tímto soupeřem v této sezóně –  předchozí výsledky 24:73, 24:48, 25:48, 33:55.

Ve druhém utkání kvalifikace BK Opava deklasovala NH Ostravu 62:21.

Naši kluci se poté v posledním utkání turnaje postavili  favoritu kvalifikace celku BK Opava. S tímto soupeřem jsme před kvalifikací měli  letos vyrovnanou vzájemnou bilanci – 2x vyhrála Opava, 2x Příbor. Úvod utkání byl vyrovnaný až do 3. minuty. Pak však soupeř začal lépe bránit  a vyrážel do rychlých protiútoků , které jsme nedokázali zastavit a ubránit. Přidala se naše špatná rozehrávka a v poločase svítil na ukazateli děsivý výsledek 9:58 !!!! Druhý poločas už byl z naší strany lepší 17:32. ale i tak jsme utrpěli debakl 26:90. Opaváci byli jasně lepší ve všech směrech a ukázali nám jak se má hrát pohledný a účelný minibasketbal. U nás utkání nezvládli zejména hráči ročníku narození 2003, kteří by měli být lídry týmu, ale bohužel patřili spíše k podprůměru. Celku z Opavy  gratuluji k postupu a přeji jim  na Mistrovstí republiky hodně úspěchů. Troufám si tvrdit, že Příborští diváci viděli budoucího možného medailistu z Mistrovství republiky.

Body Bk Příbor : Sork Tomáš -13b, Novák Štěpán-13b, Michna Lukáš -12b, Machala Milan-6b, Ivánek Adam-6b, Kubečka Vojtěch -6b, Maslaňák Adam-5b, Havel Erik-3b, Maléř Štěpán-2b.