Další vládní veletoč. Trénovat se zatím nesmí

Amatérští sportovci už více než rok nemohou organizovaně trénovat. Na konci minulého týdne svitla všem oddílům naděje, že by se po konci nouzového stavu (v neděli 11. dubna) mohla situace změnit. Jen o několik hodin později ale opět zhasla.

Nový ministr zdravotnictví Petr Arenberger v sobotu v pořadu České televize Události uvedl, že chce zachování současného omezení, které mimo rodinu povoluje kontakt dvou osob ve vnitřních i venkovních prostorách.

Jak uvedl web Sport.cz Ministr zdravotnictví změnu názoru opřel o námitky Mezioborové skupiny pro epidemické situace (MeSES), která v týdnu vznesla připomínky k plánu první vlny rozvolnění. „Zavázal jsem se naslouchat odborníkům, a proto akceptuji názor odborné skupiny MeSES. Ta na základě křehké epidemiologické situace včetně aktuálně prvního výskytu brazilské mutace P2 SARS-COV 2 na území ČR nepodporuje z medicínského hlediska původně deklarované omezení shromažďování osob na 10 uvnitř a 20 venku, jak bylo uvedeno mým předchůdcem,“ napsal na svém twitterovém profilu.

Vyjádření ministra zdravotnictví způsobil ve sportovním prostředí velké rozčarování. „Počkáme si na oficiální znění mimořádného opatření, až poté provedeme výkladové stanovisko. Z aktuálního vyjádření ministra zdravotnictví a hlavně z jeho záměru zavřít organizovaný amatérský sport ve chvíli, kdy se nadechoval k životu, je nám velmi smutno,“ uvedl podotkl předseda České unie sportu Miroslav Jansta.


„Stát opět potvrdil, že si dlouhodobě neuvědomuje přínos sportu pro děti a společnost. Jsme v tomto ojedinělí, protože v Evropě je sportování mládeže a dětí prioritní oblastí. Nepřistupují k němu jako k volnočasové a zbytné aktivitě, jako se bohužel děje u nás,“ poukázal Jansta.

Sportovní oddíly, které se začaly v pátek ve velkém chystat na plánované obnovení provozu, nyní neví, na čem jsou. „Sportovní svazy a kluby se v současné době ocitly v naprostém chaosu. Během pátku se začaly intenzivně připravovat na tréninky a organizované činnosti, aby pak musely rodiče zase obvolávat a vše rušit. Tohle je kocourkov a ať se nikdo nediví, že lidi odmítají disciplínu, když si z nich dělá stát blázny,“ zlobil se předseda Sdružení sportovních svazů České republiky Zdeněk Ertl.

zdroj: sport.cz

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *