Drama se šťastným koncem :-)

Sharing is caring!

Neděla 7.10.2012.

Od 9.00 a 10.30 hod. rozehrály svoji soutěž v sezóně 2012/2013 i mladší minižačky BK Příbor. Přivítaly na svém hřišti v tělocvičně ZŠ Npor.Loma pro nás zatím neznámé soupeřky z BK Frýdek – Místek. Za naše družstvo v těchto zápasech hrály tyto hráčky:
Čípová Klára, Reichertová Vendula, Rojíčková Lucie, Knápková Tereza, Hejtmánková Denisa, Sobková Terezie, Nagyová Kristýna, Tomaškovičová Klára, Cholastová Daniela, Rubinová Gabriela, Miroszková Alice a Chromečková Alice. Trenéři Ivo Nedoma a Jan Wavra.

BK Příbor – BK Frýdek – Místek 28:27 (7:8, 12:1, 6:12, 3:6)

Začátek prvního zápasu lépe vyšel hráčkám F-M. V některých jsme poznali i hráčky loni nastupující za Basket Ostrava. Naštěstí nedošlo k žádnému dramatickému odskočení ve skóre a tak po první čtvrtině soupeř vedl 7:8. Po prostřídání hráček do druhé čtvrtiny se nám podařilo vybudovat slušný náskok 19:9, který se nakonec ukázal jako rozhodující. Na naší úspěšné střelbě se postupně podílely všechny hráčky na hřišti. Ve třetí čtvrtině došlo k prostřídání i našich méně zkušených hráček a soupeř toho dokázal využít. Díky zhoršené obraně a někdy zbytečným faulům na naší útočné polovině jsme nechali soupeřky střílet značné množství trestných hodů. Naštěstí neúspěšných a tak skóre 25:21 zůstávalo příznivé pro nás. Bohužel hned v prvním protiútoku poslední čtvrtiny došlo k zajímavé situaci. Naše hráčka Alice (32) si při zastavování driblinku podvrkla nohu a aby nedošlo k nejhoršímu dala ruku před sebe, dotkla se soupeřky a svůj postoj stabilizovala. K údivu všech rozhodčí p.Kateřiňák posoudil tuto situaci jako prorážení! L Hřiště tak opustila naše nejlepší hráčka a zápas se blížil k dramatické koncovce. Soupeř dvě minuty před koncem srovnal na 25:25. Naštěstí máme Terezku (15), která byla faulována při jednom z nájezdů. Proměnila jednu šestku 26:25. Následoval zisk míče a zlatý koš Venduly (5) skóre 28:25. Po koši nejlepší hráčky soupeře (18) bylo skóre zase nejtěsnější 28:27. Rozehráli jsme další protiútok. Naštěstí opět Vendula udržela míč na útočné polovině. Zahoukání klaksonu ohlašuje konec dramatického zápasu. Uffff!!! Tto jsem si oddechl, úplně jsem zapomněl na čas! A mohli jsme se radovat z prvního podzimního vítězství mladších minižaček.
Body v zápase:Alice 8, Klára 4, Vendula 4, Terezie 4, Daniela 4, Lucie 2, Gabriela 2. Trestné hody 10/2. Fauly 19

BK Příbor – BK Frýdek – Místek 47:31 (16:10, 11:2, 16:9, 4:10)

Po krátké přestávce začal druhý zápas. Opět to byl souboj nejlepších hráček na hřišti, naší Alice (32) a soupeřovy Kristýny Vojkové (18), kterou osobně bránila Lucie (7). Naštěstí jsme měli vyrovnanější sestavu. Postupně se na hřišti vystřídaly všechny hráčky a my zvyšovali náskok až na 27:12. Třetí a čtvrtá čtvrtina už proběhla v klidu a oproti prvnímu zápasu jsme mohli slavit bezproblémové vítězství o 16 bodů 47:31.
Body v zápase: Alice 18, Daniela 10, Klára 9, Lucie 2, Vendula 2, Kristýna 2, Alice 2. Trestné hody 6/1. Fauly 11.

Těším se a zvu Vás tímto na další zápasy:

20.10.2012 v 9.00 a 10.30 hod. se v tělocvičně Masarykova gymnázia v Příbore naše mladší minižačky střetnou se stejně starými soupeřkami z Basketu Ostrava.
21.10.2012 od 13.00 a 14.30 hod. bude v tělocvičně ZŠ Npor. Loma našim soupeřem v nejmladších minižačkách výborné družstvo Panter Javorník.

Za mladší minižačky BK Příbor Ivo Nedoma.