Dvě domácí vítězství :-)

Sharing is caring!

V sobotu 10.11.2012 sehrály nejmladší minižačky BK Příbor na domácí hřišti další dvě soutěžní utkání Moravskoslezského přeboru. Soupeřkami byly tentokrát hráčky TJ Lokomotiva Krnov s trenérkou Janou Hradilovou.

Za nejmladší minižačky BK Příbor nastoupilo těchto čtrnáct hráček: Anežka Matulová, Klára Šmídová, Erika Kostelníková, Nikol Wavrová, Kristýna Busková, Terezie Sobková – kapitánka, Adéla Beránková, Stela Kostelníková, Eliška Pěnčíková, Gabriela Rubinová, Alice Miroszková, Barbora Činčalová, Jana Netušilová, Vendula Bortlová. Trenéři: Ivo Nedoma a Jan Wavra.

první ukání 9.30 hod.
BK Příbor – TJ Lokomotiva Krnov 49:26 (14:2, 8:10, 19:8, 8:6)

body:Terezie (15) 14, Klára 14, Stela (22) 9, Alice (24) 8, Nikol (9) 2, Gabriela (24) 2. Šestky:9/1. Fauly:11.

druhé utkání 11.00 hod.
BK Příbor – TJ Lokomotiva Krnov 44:19 (26:0, 5:6, 7:7, 6:6)
body:Terezie (15) 15, Klára 11, Stela (22) 6, Alice (24) 4, Kristýna (11) 4, Gabriela (24) 3. Šestky:10/3. Fauly:7.

Do zápasu jsme postavili všechny hráčky, které mohou za nejmladší minižačky zatím hrát (mají hráčskou licenci). Scházely pouze (bohužel) nemocné Klára Tomaškovičová, Denisa Hejtmánková a Tereza Knápková. 🙁
Dle pohledu na výsledky jsem počítal se soupeřem na naší úrovni. Očekával jsem vyrovnanější zápasy, kde budeme mít trochu navrch a budou si moc zahrát bez obavy o výsledek všechny hráčky. Úvod se vydařil, až na první útok a dvojtakt Kláry (z levé strany střelba pravou rukou 🙁 . Podle toho to taky dopadlo, vypadalo to spíš jako nahrávka na smeč. Takže jsme místo vedení z protiútoku dostali koš a prohrávali 0:2. V další fázi utkání jsme se, ale výrazně zlepšili, začaly padat i nějaké koše a bylo z toho v pločase vedení o 10 bodů 22:12. Druhý poločas jsme začali skvostně a navýšili vedení na rozdíl 20bodů, 41:20. Poslední čtvrtinu jsme si již pohlídali a mohli jsme slavit vítězství 49:26. Kladem bylo, že si zahrály opravdu všechny hráčky. Hru sledovalo velké množství diváků (snad spokojených rodinných příslušníků), kteří hráčky povzbuzovali jak to šlo a radovali se z každého úspěšného koše. 😀

Po 10 minutové přestávce jsme nastoupili ke druhému utkání. A základní pětka zabrala naplno. Dařil se rychlý protiútok po zisku míče, konečně došlo i na přihrávky bez zbytečných ztrát a pohlídali jsme si i obranu. Musím vyzdvihnout hru Stely, Terezie a Kláry, které měly největší zásluhu na výsledku 26:0 po první čtvrtině. 😯 V dalším průběhu zápasu dostaly šanci všechny další hráčky na lavičce. Víceméně úspěšně. I v tomto druhém zápase jsme se tak mohli radovat spolu s diváky ze zaslouženého vítězství. V obou zápasech velmi dobře rozehrávaly míče za zámezí Nikol a Jana, na konci kdy už docházely síly je úspěšně zastoupily Stela a Gabriela. Gabriela využila své postavy a sjednala si respekt pod oběma koši. Doskočila velké množství míčů, které rozhrávala spoluhráčkám k dalším možnostem na střelbu nebo rychlý protiútok (jen tak pokračovat i v dalších zápasech). Krásným momentem byl první soutěžní koš Vendulky (34) roč.2005 mám velkou radost a blahopřeju. 🙂 Bohužel v naší hře bylo stále plno nedostatků a chyb, které tentokrát snaživý soupeř nepotrestal. Největším nedostatkem bylo velmi, velmi nízké procento úspěšnosti střelby 🙁 , která by se v jiném více vyrovnaném zápase nemusela vyplatit.

Další mistrovský zápas sehrají nejmladší minižačky BK Příbor díky kotrmelcům na ČBF moravskoslezského kraje, konkrétně p.Havrlanta až 12.1.2013. 🙁  🙄 Možná ještě dojde k dohrávce s družstvem BK F-M, termín zatím není určen. Určitě Vás mohu pozvat na 8.12. a 9.12.2012 do naší tělocvičny v ZŠ Npor.Loma v Příboře. Připavuji Mikulášský turnaj za účasti 6 družstev.
Mladší minižačky BK Příbor sehrají další zápasy v sobotu 17.1.2012 od 12.30 a 14.00 hod v Ostravě proti družstvu SBŠ ,,A“, 1.12.012 doma se SBŠ ,,B“ a 15.1.2012 opět venku ze SBŠ ,,C“!!! 3x SBŠ to bude nářez.  :mrgreen: