Hodnocení druhé čtvrtiny OP – U11 chlapci

Ve druhé čtvrtině soutěže družstvo sehrálo opět 10 utkání. Ve všech těchto utkáních jsme prohráli, dokázali jsme ale už tři čtvrtiny vyhrát a ve třech čtvrtinách remizovat. Celkové skóre v první čtvrtině soutěže jsme měli 49:943, ve druhé čtvrtině to bylo už jen 148:738. Toto „výrazné zlepšení“ bylo částečně způsobeno tím, že soupeři už na naše „čahouny“ nestavěli své nejlepší hráče a částečně také jistě našim postupným zlepšováním hry a zdokonalováním základních basketbalových dovedností a návyků.  Do druhé čtvrtiny soutěže zasáhlo celkem 28 našich hráčů a o body se podělilo hned 18 střelců. Postupně zjišťujeme, že soupeři mají také jen jednu hlavu, dvě ruce a dvě nohy, a že se dá s nimi i hrát. Někteří naši hráči už objevili i kouzlo přesné přihrávky a dokonce si vyzkoušeli, že se dá i nějaký ten soupeř obejít. V utkáních sem nám už i sem tam podaří i nějaká basketbalová akce. Největší pokrok vidím ale v obraně, kde už tolik nepropadáme a většina kluků už pochopila, že je třeba hlídat svého protihráče. O tomto faktu jasně svědčí i obdržené koše – rozdíl v obdržených bodech mezi první a druhou čtvrtinou soutěže je 205 bodů – což je 20,5 bodu na utkání.  V této „nulté“ sezoně tohoto týmu není vcelku podstatné, kdo hodí kolik košů, ale přesto pro milovníky statistik uvádím tabulku střelců body2012-2013.