Hodnoceni třetí čtvrtiny OP U11 chlapců

Ve třetí čtvrtině soutěže družstvo sehrálo opět 10 utkání. V jednom utkání jsme dokázali zvítězit (premiérové vítězství v oficiální soutěži) a 9 krát jsme odešli poraženi, dokázali jsme vyhrát 5 čtvrtin a 1 remizovat. Celkové skóre v první čtvrtině soutěže jsme měli 49:943 (rozdíl ve skóre 894 bodů), ve druhé čtvrtině to bylo  148:738 (rozdíl ve skóre 590) a ve třetí 153:726 (rozdíl ve skóre 573). Doufám, že tento trend postupného zlepšování se nezastaví ani v poslední čtvrtině soutěže OP. Sehráli jsme vcelku vyrovnaná utkání s BK NH Ostrava a Snakes Ostrava „B“ a i porážky od Opavy nebyly příliš vysoké. Pěkně naloženo jsme však dostali od Snakes „A“ a Krnova. Tato družstva jsou fyzicky, výškově, mentálně i herně někde  úplně jinde.  Po herní stránce došlo opět k malému, ale přece jenom pokroku. Postupně zlepšujeme inviduální basketbalové činnosti  jednotlivců  jak v útoku tak i obraně. Je potěšitelné, že vcelku obstojně stačíme rychlostně i na starší kluky. Trochu nám dělá ještě problém střelecké zakončování z jasných pozic a zejména taktická a herní nevyspělost, která se projevuje zejména v obraně.  O tomto víkendu sehrajeme jednorázový turnaj o postup na Národní finále v minibasketbalu chlapců U11 v hale  BK NH Ostrava, kde se utkáme postupně s BK Opava, SNAKES Ostrava a BH NH Ostrava. Určitě nejedeme bojovat o postup, ale spíše si chceme vyzkoušet jak na tom jsme, když postavíme to nejlepší , co máme, v konfrontaci s nejlepšími,  kteří jistě také postáví své nejlepší hráče. Naše postupové chvíle snad přijdou v dalších letech…