Junioři začali sezonu v Brně jednou výhrou

Junioři BK Příbor odstartovali soutěž v sobotu 17. září 2022 vítězně. V Celostátní lize U19 vyhráli na palubovce Basketu Brno B 77:69. O den později hráli opět v Brně, v hale Morenda proti Tygrům B ale tentokrát neuspěli a podlehli jim 70:85.

Basket Brno B – BK Příbor 69:77 (14:13, 33:35, 48:50)

Body: Lukáš Hanzelka 17 (3 trojky), Štěpán Maléř 13 (3), Milan Machala 12 (2), Václav Burian 10, Vít Gabzdyl 8, Vojtěch Kubečka 6 (1), Lukáš Michna 6, Jan Bordovský 3 (1), Vojtěch Pustějovský 2, Michal Grozman 0. Fauly: 13. Trojky: 10, TH: 10/5 (50%).

Trenér Miroslav Slovák: Domácí tým posílený o pendlující hráče z extraligy začal lépe než my a jen díky třem úspěšným trojkovým pokusům jsme v úvodní čtvrtině udrželi s domácími krok. I ve druhé části nás držela střelba z dlouhé vzdálenosti a v poločase jsme vedli o dva body. Přetahovaná pokračovala i ve třetím úseku hry a až v poslední čtvrtině se nám podařilo odskočit na šest bodů a náskok jsme udrželi až do konce. Domácí nás přehráli na doskoku pod oběma koši. My jsme zase lépe stříleli z dlouhé a střední vzdálenosti.

Tygři Brno B – BK Příbor 85:70 (23:26, 39:44, 61:55)

Body: Milan Machala 12, Lukáš Hanzelka 12 (3), Lukáš Michna 11, Vojtěch Kubečka 10 (2), Štěpán Maléř 9 (3), Jan Bordovský 5 (1) 5, Vít Gabzdyl 4, Vojtěch Pustějovský 4, Václav Burian 2, Michal Grozman 1. Fauly: 17. Trojky: 8. TH: 20/10 (50%).

Trenér Miroslav Slovák: I v neděli jsme se postavili rezervě extraligového týmu, tentokrát Tygrům Brno. Úvod utkání nám vyšel, a přestože jsme zahodili přibližně osm „šoupáků“, drželi jsme mírný náskok až do konce prvního poločasu (44:39). Po přestávce domácí zpřesnili hru, nám bohužel vyschl střelecký prach a Brňané převrátili vývoj skóre ve svůj prospěch. Do poslední části už šli s náskokem šesti bodů. Naše střelecká mizérie pokračovala i v posledním dějství a domácí dokráčeli k pohodovému a asi i zaslouženému vítězství.