Juniorky v sezoně sužovaly odchody hráček. Trenér Sýkora se loučí

Další nelehkou sezonu zakončily dvěma zápasy na palubovce vítěze Nadregionální ligy skupiny C Vyškova příborské juniorky. V konečném zúčtování obsadily 3. příčku, což lze považovat za dobrý výsledek i proto, že se tým potýkal i s jinými než jen sportovními starostmi.

„V sezoně jsme často museli nastupovat oslabení, protože nám téměř vždy některá z hráček scházela kvůli zdravotnímu stavu. Sezonu ze zdravotních důvodů nedokončilo hned šest hráček, v závěru soutěže se zranila také důležitá hráčka pod košem Vendula Zlámalová,“ uvedl trenér juniorek U19 Miroslav Sýkora.

Svěřenkyním za nasazení, bojovnost a reprezentaci klubu, potažmo města poděkoval. „Přestože se nám ne vždy dařilo tak, jak jsme chtěli, cením si toho, že děvčata vydržela odehrát i v tak úzkém kádru takto náročnou sezónu. Troufám si říct, že kdyby družstvo vydrželo pohromadě celou sezónu, tak by mělo ambice na lepší výsledky i umístění,“ poukázal trenér Miroslav Sýkora.

Bývalý hráč BK Příbor a dlouholetý kouč se po této sezoně s trénováním se zdravotních důvodů loučí. „Přestože mě to mrzí, nemohu v trénování pokračovat, protože mě na podzim čeká složitá operace. Rád bych děvčatům poděkoval a popřál jim v dalším sportovním i soukromém životě mnoho úspěchů,“ loučil se Miroslav Sýkora. Družstvo juniorek bude ještě do konce května trénovat a chystat se na další sezonu. Pravděpodobně už v soutěži žen.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *