Juniorky zahájily rok nevýraznými výkony

Znovu ve výrazně oslabené sestavě cestovaly v sobotu 15. ledna 2022 k dalším dvěma zápasům Nadregionální ligy do Podolí u Brna příborské basketbalové juniorky.

Renocar Podolí u Brna – BK Příbor 74:45 (19:9, 39:20, 51:30)

Body: Wavrová Nikol 15, Zlámalová Vendula 12, Zajícová Markéta 11, Hejtmánková Denisa 6, Netušilová Jana 0, Šmídová Klára 0, Polášková Barbora 0. Fauly: 12/9.Trojky: 3/4. TH: 11/2 (18,2 %) – 11/5 (45,5 %).

Trenér Miroslav Sýkora: K utkání v Podolí jsme nastoupili opět v neúplné sestavě, ale to není žádná omluva. Hráčky do utkání nastoupily s vědomím, že jsou předem poraženy, podle toho také průběh utkání vypadal. Domácí družstvo drželo dvacetibodový náskok v každé čtvrtině a zaslouženě zvítězily vysokým rozdílem o 29 bodů. Velmi špatně jsme bránili, měli jsme hodně ztrát při zakládání postupného útoku a rovněž jsme se špatně prosazovali ve střelbě.

Renocar Podolí u Brna – BK Příbor 76:53 (19:16, 41:25, 60:36)

Body: Zlámalová Vendula 21, Zajícová Markéta 17, Hejtmánková Denisa 7, Wavrová Nikol 6, Netušilová Jana 2, Šmídová Klára 0, Polášková Barbora 0. Fauly: 17/7. Trojky: 2/1. TH: 10/4 (40,0 %) – 21/14 (66,7 %).

Trenér Miroslav Sýkora: Do druhého utkání nastoupily hráčky pozorněji, o čemž svědčí jen těsná porážka v úvodní čtvrtině (16:19). Ve 2. a 3. čtvrtině ale znovu přišel výpade, díky němuž si domácí tým znovu vypracoval dvacetibodový náskok. Poslední část utkání jsme vyhráli o bod, to ale na vysoké porážce nic nezměnilo. Domácí vyhráli zaslouženě a my jsme předvedli dvě nejhorší utkání v soutěži. Důvod je prostý, pokud hráčky nechodí na tréninky, nemohou mít výsledky.

Příští dvě utkání hrajeme na domácí palubovce. V sobotu 19. února budeme hostit BK Ústí nad Orlicí a rád bych věřil, že se děvčata dají dohromady, předvedou lepší výkon a budou úspěšnější než v Podolí u Brna.