Juniorům se v lize dařilo především střelecky

S velmi mladým týmem a bez velkých výkyvů odehráli sezonu v Celostátní lize U19 příborští junioři. Horší vzájemné dvojutkání s Hladnovem na konci soutěže znamenalo, že svěřenci trenéra Miroslava Slováka obsadili sestupovou pátou příčku v play out skupiny C.

„Tým tvořili David Muntág, Jindřich Niesporek, Lukáš Hanzelka (ročník narozeni 2003), Milan Machala, Erik Havel, Marek Slovák, Michal Slovák (ročník narození 2004), většina hráčů ale spadala ještě do kategorie kadetů – Jan Hanzlík, Štěpán Maléř, Vojta Kubečka, Lukáš Hurta, Václav Burian (ročník narození 2005) a Vít Gabzdyl, Michal Grozman, Vojtěch Pustějovský (ročník narození 2006). V průběhu sezony byli do sestavy byli doplněni Lukáš Michna (2005) a Jan Bordovský (2006), na konci sezóny u nás z Ostravy hostoval Petr Celerin,“ přiblížil skladbu týmu trenér Miroslav Slovák.

V základní skupině C se Příbor utkal se sedmi týmy z Moravy – BK Opava, Slavia Kroměříž, SKB Zlín, TJ Jiskra Kyjov, Tj Sokol Karviná, Bk Hladnov a Tygři Brno. V základní skupině v jedenácti zápasech prohráli a tři dokázali vyhrát a obsadil 7. místo.

V nadstavbové části příborští junioři prohráli šest utkání a čtyři vyhráli. „Ve skupině C jsme tak obsadili sestupovou 5. pozici, o čemž při stejném počtu bodů rozhodlo horší vzájemné utkání s týmem Hladnova,“ přiblížil trenér Miroslav Slovák.

Velmi dobře se týmu nicméně vedlo ve střeleckých statistikách. „Ze čtyřiadvaceti týmů, které hrají juniorskou ligu, jsme obsadili 4. místo v počtu vstřelených tříbodových pokusů. V jednom utkání jsme dali průměrně přibližně osm trojek,“ osvětlil trenér. „V procentuální úspěšnosti trestných hodů jsme obsadili 9. místo (57,6 %), v počtu faulů jsme obsadili 3. místo (19,4 faulu na utkání), v počtu vstřelených bodů jsme obsadili 21. pozici (61 bodů na zápas) a v počtu obdržených bodů také 21. místo (78 bodů na utkání),“ doplnil.

Nejvíce utkání v sezóně odehrál Jindra Niesporek (všech 24 utkání), jen o jedno utkání méně zvládli Štěpán Maléř a Erik Havel. Nejlepším střelcem, jak absolutním, tak podle úspěšnosti střelby, byl Erik Havel (327 bodů, 14 na utkání). Těsně pod 10 bodů na utkání se dostal Vojtěch Kubečka (200, 9,1 na utkání) a Milan Machala (203, 9,2 na utkání).

„Celkově lze hodnotit sezónu jako průměrnou. Nijak výrazně jsme nevynikli, ale ani jsme za soupeři nezaostávali. Jelikož z našeho osmnáctičlenného kádru letos v kategorii U19 končí jen tři hráči, máme myslím velkou šanci v příští sezóně své letošní umístění výrazně zlepšit,“ naznačil trenér Miroslav Slovák.

„Klukům bych rád poděkoval za přístup k tréninkům i k utkáním. Klukům narozeným v roce 2003 přeji hodně úspěchů v kategorii mužů a všem pak hodně chuti do dalšího sportování.  Neshledanou se všemi v srpnu na předsezónní přípravě na sezónu 2022/2023,“ uzavřel Miroslav Slovák.

One comment

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *