Juniorům závěr základní části nevyšel

V závěru základní části ligy U19 zavítali příborští junioři na hřiště soupeřů v Kroměříži a Kyjově. Z důvodů nemocí, zranění či výjezdu do zahraničí cestovali k zápasům ve velmi malém počtu. V sobotu hrálo šest a v neděli osm baskebalistů.

Slavia Kroměříž – BK Příbor 75:67 (18:22, 14:14, 21:17, 23:14)

Trenér Miroslav Slovák: Proti prvnímu týmu tabulky jsme začali nebojácně a v poločase jsme vedli 41:37. I ve třetí části jsme si udržovali nepatrný náskok a do poslední části se šlo za vyrovnaného stavu 57:57. Ještě v 6. minutě byl stav 60:60, ale pak se zranil Milan Machala a v pěti hráčích jsme tlaku domácích neodolali. Poslední tři minuty jsme prohráli 7:15.

Jiskra Kyjov – BK Příbor 65:64 (24:17, 13:24, 13:12, 15:11)
Trenér Miroslav Slovák:
Nedělní utkání v Kyjově jsme opět začali dobře a drželi jsme se zuby nehty domácích, kteří byli v plné sestavě. Druhá čtvrtina se nám velmi povedla a na poločasové občerstvení jsme šli s náskokem čtyř bodů.
Tahanice o každý bod pokračovala i ve třetí části a utkání spělo do dramatické koncovky. Naše nedisciplinovanost ale vedla k velkému problému s množstvím faulů. Postupně nasbírali pět osobních chyb tři hráči a opustili hřiště, zbylí měli tři až čtyři chyby. Poslední střela patřila nám, trojka z rukou Erika Havla ale nenašla svůj cíl.
Po první části soutěže nám patří 5. místo v tabulce, v níž mají družstva na 4. až 6. místě stejný počet bodů. Soutěž pokračuje nástavbou v lednu.