Kadeti budou hrát ligu i v příští sezoně

Sharing is caring!

V pátém kole play out v žákovské ligy hostili v sobotu 29. února kadeti BK Příbor v hale Masarykova gymnázia Zlín. Po dramatické bitvě soupeře udolali rozdílem dvanácti bodů a upevnili si první příčku ve skupině C.

BK Příbor – SKB Zlín 68:56 (24:16, 11:7, 23:25, 10:8)

Body: Erik Havel 30, Jindřich Niesporek 11, Patrik Pavlovič 11, Kryštof Pleskač 4, Jan Hanzlík 3, Milan Machala 3, Damián Džubera 2, Lukáš Michna 2, Marek Slovák 2, Lukáš Hanzelka 0, Štěpán Maléř 0, Michal Slovák 0. Trojky: 6. TH: 31/14 (45%). Fauly: 24.

Hodnocení trenéra Miroslava Slováka: Od prvních minut se hrál řízný a tvrdý basketbal, v němž obrany převyšovaly útok. V první čtvrtině jsme si vypracovali šestibodový náskok, který jsme přes mírné zaváhání ve třetí části, kdy jsme soupeře pustili v 7. minutě do vedení 43:45, udrželi až do konce.

V závěru zápasu jsme náš náskok ještě navýšili na konečných dvanáct bodů. Slušně odehrané utkání, i když chyb zejména v obraně, bylo opět velmi hodně. Sedmnáct neproměněných trestných hodů je opravdu hodně. Pět kol před koncem jsme si již s jistotou zajistili účast v lize kadetů i pro příští sezónu, což byl náš předsezonní cíl a nyní se můžeme soustředit na co nejlepší konečné umístění.