Kemp v Příboře se povedl. Jsem nadšený, říká trenér Ondřej Sýkora

Sharing is caring!

Asi dvacítka dětí nejen z pořádajícího klubu BK Příbor absolvovala od pátku 20. do neděle 23. července 2018 v tělocvičně ZŠ Npor. Loma v Příboře třídenní basketbalový kemp. Pod vedením někdejšího trenéra Klatov či německých ženských bundesligových týmů z Oberhausenu, Göttingenu či Herne Ondřeje Sýkory a bývalé slovenské reprezentantky a účastnice mistrovství Evropy (4. místo) i světa (8. místo) Zuzany Polónyiové se mladí basketbalisté a basketbalistky pokoušeli osvojit si další basketbalové dovednosti.

„Věnovali jsme se základům basketbalových činnosti jednotlivce. Ukazovali jsme si, jak je důležitá práce nohou v útoku, jak v obraně. Snažili jsme se děti naučit správný dvojtakt levou i pravou rukou, aby to měli zmáknuté. Trénovali jsme jak bránit po celém hřišti, tak, že to pro ně bude efektivnější. Zjistili, že nemusí být pořád v obranném postoji a pohybu, že to jde i jinak. Ukázali jsme si také, jak zrychlit driblink, jak si lépe krýt míč, jak uvolnit s míčem na místě bez driblinku a samozřejmě jsme věnovali čas i strečinku a atletice,“ popisoval náplň kempu odchovanec příborského basketbalu Ondřej Sýkora.

Po třech dnech se s basketbalovými nadšeni jen těžko loučil. „Jsem nadšený, bylo to tady skvělé. Přiznám se, že jsem se trochu bál, že se dětem o prázdninách nebude úplně chtít, ale dělaly všechno s nadšením a na konci kempu na nich se Zuzkou vidíme obrovské zlepšení,“ řekl Ondřej Sýkora.

 

 

 

Leave a Reply

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *