Kluci U11 uhájili první místo v tabulce-se Snakesem „A“-1-1

V přímém souboji o první místo ve skupině „A“ jsme se v sobotu utkali s prvním týmem Snakesu Ostravy. V první polovině soutěže jsme v Příboře s tímto družstvem hráli 1-1, a i odveta slibovala dramatická utkání. Bohužel nástup do první čtvrtiny prvního utkání se nám vůbec nevyvedl a výsledek tohoto hracího období 6:20 rozhodl o výsledku celého utkání. Další tři čtvrtiny pak skončily smírně 32:32, ale náskok soupeře z první čtvrtiny jsme již nedohnali. Za soupeřem jsme zaostávali hlavně na doskoku a ve střelbě z pod koše.

Druhé utkání jsme začali výrazně lépe a po 6-ti bodové šňůře v poslední minutě prvního období jsem první čtvrtinu vyhráli 12:9. I druhé hrací období skončilo pro nás 13:10, ikdyž soupeř hrál se svou silnější pětkou. Třetí čtvrtina pak byla zcela v naší režii, kdy jsme soupeře zatlačili k jejich koši a 11 bodový rozdíl ve skóre této čtvrtiny znamenal naše vedení před závěrečnou čtvrtinou o 17 bodů – 42:25. Ikdyž jsme v poslední části nedali několik snadných střeleckých pozic, podařilo se nám vyhrát a jako bonus jsme udrželi rozdíl ve skóre v takové hodnotě, abychom měli lepší skóre ve vzájemných utkáních.

Snažili jsme se zapojit do zápasu všech 12 našich hráčů rovnoměrně, což se nám nakonec podařilo. V prvním zápase bodovalo  7 a ve druhém 9 našich hráčů. Soupeř se opíral o hru 5 svých nejlepších hráčů. V prvním utkání jsme nedokázali pokrýt hráče č.14 (12 bodů) a 16 (18 bodů) a prohráli jsme. Ve druhém jsme tyto hráče ubránili na přijatelných bodech a vyhráli jsme. Utkání měla myslím výbornou sportovní i diváckou úroveň a určitě snesla ta nejpřísnější měřítka. Obě družstva předvedla dobrý minižákovský basketbal, který přítomní diváci odměňovali potleskem. Jen je škoda, že takových těžkých utkání nesehrajeme zřejmě v sezóně v kategorii U11 mnoho, protože jen taková utkání nás posunou ve výkonnosti dál.