Kluci U11 začali rok 2015 výhrami v Ostravě

Ve vymražené tělocvičně gymnázia Hladnov nás čekal domácí tým a tentokrát zřejmě v kompletní sestavě. V prvním zápase jsme se rozjížděli trochu pomalu – první čtvrtina 17:11. Ve druhé čtvrtině nám dali domácí jen jeden koš (11:2) a v poločase   jsme vedli 28:13. Třetí čtvrtina byla vyrovnaná 8:10, ale v poslední čtvrtině jsme již jasně dominovali 18:3. Ve druhém utkání jsme začali ještě hůře než v prvním a nechali jsme domácí vyhrát první čtvrtinu 10:8. Druhá a třetí čtvrtina byla opět již v naší režii 16:4 a 13:5 a před posledním hracím obdobím jsme měli náskok 18-ti bodů 37:19. Již ve třetí minutě se vyfauloval Adam Ivánek a domácí ucítili šanci na zvrat. Postupně začali snižovat náš náskok až na 7 bodů v 6. minutě čtvrtiny. Až teprve poté si naši kluci uvědomili, že ještě nic není vyhráno a 5 body v řadě  s definitivní platností rozhodli o vítězi.  Oehráli jsme utkání, ve kterých se nám nedařilo. Byla to asi herně nejhorší naše utkání v této sezóně a o vítězství jsme museli bojovat a nic na tom nemění ani fakt, že u domácího týmu téměř z palubovky neslezli tři klíčoví hráči – č.15, č.10 a č.14, kteří dali 53 bodů z celkem 58 bodů Hladnova. Pravidla v oblastní soutěži toto povolují, ale já touto cestou jít nechci.

Kluci se musí začít více soustředit na utkání, neřešit, zda někdo ze soupeřů hraje  ve dvou či ve čtyřech čtvrtinách, neřešit rozhodnutí rozhodčích a přestat se vymlouvat na vše možné okolo. Hloupé fauly (Marek, Vojta a Adam), kterými se vyřadili pro 5 svých  faulů z utkání , silnější soupeři využijí ke svému vítězství.