Kluci U12 hráli na Brandýském poháru

Zakončení sezóny v kategorii U12 jsme absolvovali od pátku 12.6. do neděle 14.6 v Brandýse n.L. na 19. ročníku Brandýského poháru. V naší kategorii U12 bylo celkem 15 týmů, které byly rozděleny do 5 skupin po 3 týmech. Turnaj se hrál na velké koše, na které budou již příští sezónu hrát kluci v kategorii U13. Náš tým tvořilo 7 hráčů ročníku narození 2003, 5 ročníku narození 2004 a dva kluci dokonce byli ročník narození 2005. Vzhledem k tomu, že jsem zatím na velké koše absolvovali pouze 2 tréninky byl jsme v očekávání, jak si s tímto faktem poradíme. V naší skupině „F“ jsme postupně narazili na tým Mladé Boleslavi a tým Sršňů Písek „A“ (9. místo na letošním Mistrovství ČR). Po pátečním vítězství 52:14 nad mladou Boleslaví a po sobotní ranní porážce od Sršňů 15:47 jsme obsadili ve skupině 2. místo a postoupili jsme do play-off – do boje o 1.-8. místo. Ve čtvrtfinále nás čekal 7. tým letošního Mistrovství ČR celek Jižní Supi. Po našem asi nejlepším výkonu na turnaji byl po třech čtvrtinách na ukazateli skóre stav 22:12 pro „Supy“, ale v poslední čtvrtině jsme úplně odešli a konečný výsledek 43:13 je trochu pro nás krutý. Ve skupině o 5.-8. místo jsme pak postupně prohráli s týmy BŠ Praha (45:19) a Sokol Sršni „B“ (21:34) a obsadili jsme celkové 8. místo z 15 týmů.
Turnaj jsme pojali jako přípravu na další sezónu a tento svůj účel určitě splnil. Malý počet střelených bodů neberu jako tragedii, protože pro některé byl vůbec problém na velký koš dohodit. Turnaj nám ukázal, že obrovské rezervy máme v obraně a v provádění základních basketbalových dovedností v rychlosti. Překvapivě jsme ani moc nezaostávali za mnohem vyššími soupeři na doskoku a i přechod přes útoku byl solidní. Vázne nám zatím útok proti postavené obraně a spolupráce v útoku, kdy jsme mnoho míčů ztratili z důvodu špatných přihrávek a špatně volených nájezdů do postavené obrany. Umístění uprostřed tabulky je velice solidní, protože za námi skončili i účastnící letošního MČR či festivalu minibasketbalu.