Nad Hájem vyhrál Příbor košem téměř se sirénou

Víkend nabitý basketbalem prožili v sobotu 22. a v neděli 23. ledna kluci věkové kategorie U12. V obou dnech je čekaly dva zápasy. V sobotu na palubovce Basketpointu Frýdek-Místek a v neděli dvěma duely proti týmu Snakes Háj ve Slezsku.

Basketpoint Frýdek-Místek – BK Příbor 40:35 (9:7, 17:17, 31:25)

Body: Matyáš Krkoška 12, Oliver Kresta 8, Oliver Anderle 4, Tobias Rulf 4, Michal Mazáč 3, Přemysl Dostál 2, Tadeáš Nikel 1, Filip Špaček 1.

Trenérka Martina Mazačová: V prvním sobotním utkání v nádherné hale frýdeckomísteckého Basketpointu odehráli vyrovnanou první polovinu, pak jsme bohužel trošku zaváhali a soupeř nám ve třetí čtvrtině utekl o 6 bodů, což jsme bohužel v poslední čtvrtině již nestáhli.

V tomto zápase musím vyzdvihnout výkon nováčka Matyho Krkošky, který až do posledních dvou minut držel neuvěřitelnou úspěšnost, co střela, to koš a Olivera Kresty, který kromě úspěšné střelby bodoval i úspěšnými hláškami. Pochvalu ale zaslouží kluci nejvíce za nasazení, perfektní obranu (Tobi, Krestič, Míša, Přema, Olík A., Filip, Tadeáš) a za velké množství úspěšně doskočených míčů (Maty a Martin).

Basketpoint Frýdek-Místek – BK Příbor 34:47 (4:16, 8:24, 23:31)

Body: Matyáš Krkoška 9, Tobias Rulf 7,Oliver Kresta 6, Oliver Anderle 6,  Přemysl Dostál 6, Martin Varecha 5, Michal Mazáč 4,  Tadeáš Nikel 4

Trenérka Martina Mazačová: Ve druhém zápase jsme začali o poznání lépe, nasadili jsme těsnější obranu hned pod košem soupeře, což nám už v poločase vyneslo vedení o 16 bodů.

Třetí čtvrtinu jsme tak trošku nezvládli a náskok se mírně ztenčil, ale týmové nasazení všech hráčů bylo vysoké a kluci v koncovce nepolevili :).

Pochvalu zaslouží kluci nejvíce za nasazení, perfektní obranu (Tobi, Krestič, Míša, Přema, Olík A., Filip, Tadeáš) a za velké množství úspěšně doskočených míčů (Maty a Martin).

BK Příbor – Snakes Háj ve Slezsku 28:27 (1:6, 9:13, 12:19)

Body: Oliver Anderle 6, Martin Varecha 4, Matyáš Krkoška 4, Tobias Rulf 4, Michal Mazáč 3, Přemysl Dostál 3, Tadeáš Nikel 2, Václav Vidomus 2.

Trenérka Martina Mazačová: Nedělní první zápas proti Háji ve Slezsku jsme nezahájili moc dobře. V první čtvrtině zoufale nešla střelba, čím více jsme se snažili, tím více byla obroučka „zakletá“. Další dvě čtvrtiny byly o poznání lepší, až se nám v poslední čtvrtině 20 vteřin před koncem podařilo srovnat skóre na 26:26.

Atmosféra v tu chvíli výrazně zhoustla a domácí bubeníci přidali na intenzitě. Důslednou obranou jsme získali míč, následně byl Míša při nájezdu na koš faulován, čímž si řekl o dva trestné hody.

Nervozita však převládla a skóre se neměnilo. Následoval náš faul a stejná šance pro soupeře.

Jedna proměněná šestka poslala přibližně 9 vteřin před koncem utkání Snakes do vedení.

Rychlým výhozem zpod koše Venda dostal míč až k půlce Tobimu. Olík Anderle si naběhl pro přihrávku, naznačil fintu, čímž zmátl dva obránce před sebou a tři sekundy před koncem krásným obloukem téměř z trojky poslal míč do koše!

Byl to doposud nejdramatičtější zápas, jaký jsme kdy hráli. Velkým pozitivem bylo, že to kluci v první polovině nevzdali, přestože to nepadalo. Týmovému nasazení odpovídá i střelba, kterou si rozdělili téměř rovnoměrně až na „hvězdu zápasu“ Olíka Anderleho se šesti body.

BK Příbor – Snakes Háj ve Slezsku 49:38 (11:6, 28:19, 41:28)

Body: Přemysl Dostál 12, Michal Mazáč 11, Oliver Kresta 6, Oliver Anderle 6, Tadeáš Nikel 6, Tobias Rulf 3, Václav Vidomus 2, Matyáš Krkoška 2, Martin Varecha 1.

Trenérka Martina Mazačová: Druhý zápas jsme stejně jako v sobotu i proti Snakes zahájili mnohem lépe. Mírně jsme zlepšili střelbu a důsledněji bránili.