Nejmladší basketbalisté získali v sezoně cenné zkušenosti

První zkušenosti s „opravdovým“ basketbalem získávala v sezoně 2021/2022 skupina hráčů od 6 do 11 let, kterou vedou Miroslav a Marek Slovákovi. Kluci celou sezónu trénovali třikrát týdně v tělocvičně základní škola Npor. Loma. V sezoně, která byla pro kluky premiérovou v oficiální soutěži trenérům o výsledky nešlo.

Hodnocení sezony trenérem Miroslavem Slovákem:

Nejmladší minižáci U10

Nejmladší příborští basketbalisté odehráli v této sezóně své první oficiální utkání. V soutěži U10 jsme byli zařazeni do skupiny A Oblastního přeboru společně s týmy Start Havířov, Snakes Ostrava – modří, NH Poruba a Basketpoint Frýdek-Místek.

Odehráli jsme v základní skupině šestnáct utkání, kdy jsme ve dvou vyhráli a čtrnáctkrát jsme odešli poraženi. V další fázi sezony jsme pokračovali ve skupině o 9. a 10. místo, kde jsme se ve dvojutkání utkali s týmem Snakes Ostrava – žlutí. Po čtyřech porážkách jsme obsadili celkově 10. místo. V našem týmu se v utkáních představilo celkem 24 hráčů.

Nejmladší minižáci U11

I ve druhé nejmladší kategorii jsme byli zařazeni do skupiny A Oblastního přeboru, kde jsme se střetli s týmy Snakes Poruba, Basketpoint Frýdek-Místek, BC Nový Jičín, NH Ostrava a BK Opava.

V této kategorii nám vypomáhali i tři hráči staršího družstva vedeného trenérem Petrem Holubem, kteří svým věkem ještě spadali do této kategorie. Většina našich hráčů však i přesto hrála proti o rok až tři roky starším hráčům.

Ve všech dvaceti zápasech jsme odešli poraženi a obsadili jsme 6. místo. Na základě výsledků ze základních skupin jsme druhou část sezóny hráli ve skupině o 9. až 11. místo. S týmem Snakes Orlová jsme čtyřikrát prohráli a obsadili jsme celkově 11. místo. Všechna utkání nám sloužila pro získání zkušenosti, které kluci určitě využijí v dalších sezónách.

Tuto tréninkovou skupinu kluků tvoří 27 kluků v rozpětí od 6 do 11 let. Dva chlapci jsou ročník narození 2011, sedm v roce 2012, osm kluků se narodilo v roce 2013, osm o rok později dva v roce 2016.

V sezóně, která byla pro kluky premiérovou v oficiální soutěži, opravdu o výsledky nešlo.

Důležitější bylo probudit v nich zájem o hru, rozvíjet jejich základní pohybové dovednosti a soutěživost.

Většina z nich po celou sezonu tvrdě makala na trénincích i utkáních a udělala ve svých basketbalových dovednostech velký pokrok. Příští sezónu zahájíme předsezónním soustředěním v Rožnově pod Radhoštěm.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *