Nouzový stav zastavil sport v zemi

Sharing is caring!

Vážení rodiče, hráči a příznivci basketbalu.

Vláda České republiky dnes ve čtvrtek 12. března 2020 vyhlásila kvůli šíření koronaviru nouzový stav v zemi. Platit začal od 14 hodin po dobu 30 dnů. Od pátku od 6 hodin ráno jsou rozhodnutím vlády plošně zakazány veškeré akce, které přesahují počet 30 osob. Opatření se vztahuje na kulturní, sportovní, náboženské akce, slavnosti, poutě, přehlídky, trhy a další akce.

To znamená, že plánované zápasy ve všech soutěžích se hrát nebudou. Až do odvolání ruší také všechny tréninky!

Vyjádření ČBF

Česká basketbalová federace byla na základě vývoje zdravotní situace v ČR a dalších opatření vlády nucena přistoupit ke kroku, kdy ode dneška dočasně přerušuje všechny soutěže ČBF, včetně Kooperativa NBL Renomia ŽBL. Toto rozhodnutí platí do odvolání stavu nouze.

„Na základě rozhodnutí vlády České republiky musíme reagovat. V tuto chvíli jsou obě nejvyšší soutěže s okamžitou platností přerušeny. Pracujeme na scénářích, za jakých podmínek by bylo možné v případě pozitivního vývoje pokračovat po odvolání stavu nouze. Další možné scénáře budeme konzultovat společně s kluby. Veřejnost budeme o dalších krocích informovat,“ řekl sportovní ředitel mužské i ženské ligy Zdeněk Ringsmuth.

Stejně jsou na tom i všechny nižší a mládežnické soutěže. Ty jsou na základě dnešního vládního usnesení rovněž přerušeny. O jejich dalším osudu se rozhodne v následujících dnech. Česká basketbalová federace připraví možné scénáře, za jakých podmínek by se daly soutěže dohrát po uplynutí třicetidenního opatření i pro případ, že budou opatření prodloužena. O stejný krok žádá ČBF také jednotlivé Oblasti.

O dalších krocích bude Česká basketbalová federace informovat své kluby přímo a zároveň bude postup zveřejňovat na svých komunikačních kanálech.

Podrobnosti připravujeme… Výkonný výbor BK Příbor

Leave a Reply

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *