Po stovce Olomouci přišla nečekaná ztráta se Žďárem

Liga U19 spěje ke konci základní části a příborští basketbalité v minulém týdnu odehráli v rychlém sledu hned tři utkání. O státním svátku 17. listopadu zvítězili vysoko v Olomouci, v sobotu porazili doma Vysočinu a na závěr náročného trojboje podlehli doma Žďáru nad Sázavou.

SK UP BCM Olomouc – BK Příbor 66:100 (15:24, 11:20, 20:27, 20:25)

Trenér Miroslav Slovák: V Olomouci Hned v první čtvrtině jsme si vybudovali devítibodový náskok, který jsme pak posupně navyšovali až na konečných 34 bodů.

BK Příbor – BC Vysočina 95:72 (25:25, 34:19, 13:17, 21:11)

Trenér Miroslav Slovák: Ve standardním sobotním termínu do Příbora dorazil velmi silný a fyzicky zdatný soupeř z Jihlavy. Po první „oťukávají“ čtvrtině a přestřelce 25:25 jsme ve druhém hracím období zvýšili obrátky a vypracovali jsme si 15ti bodový poločasový náskok. Z tohoto rozdílu hosté ve třetí čtvrtině i přes velký tlak stáhli pouhé 4 body. V poslední čtvrtině jsme navíc nenechali nikoho na pochybách, kdo zvítězí. Kluci odvedli velmi dobrý výkon a porazili adepta na postup do extraligy.

BK Příbor – BK Žďár nad Sázavou 66:74 (17:15, 15:17, 21:19, 13:23)

Trenér Miroslav Slovák: Přísloví „po hodech přichází půst“ platilo v nedělním utkání doslova. Oproti sobotě nám nešlo nic – špatná obrana, pomalý pohyb, rozostřená muška a celé dílo dokonaly katastrofální trestné hody (28/13-46 %). Výsledkem byla porážka, kterou jsme korunovali prohraným posledním dějstvím o 10 bodů.

Před posledními dvěma zápasy základní části držíme velmi dobré 3. místo. Ve vyrovnané tabulce skupiny C o konečném umístění rozhodne nicméně až poslední dvoukolo, kdy zajíždíme do Kroměříže a Kyjova.