Příbor hostil Velikonoční turnaj U10. Domácí skončili druzí

Velikonoční turnaj nejmladších minižáků hostila o velikonočním víkendu 16. a 17. dubna 2022 sportovní hala Masarykova gymnázia v Příboře. Svůj první turnaj absolvovali příborští nejmladší basketbalisté ročníku narození 2012 a mladší. A vedli si skvěle. První porážku utrpěli až ve finále.

Výsledky ve skupině:

BK Příbor – TBS Přerov 38:11

BK Příbor – BK Snakes Poruba  47:44

BK Příbor –  BK Snakes Ostrava   55:24

Finále:

BK Příbor – BK Snakes Poruba 46:50

Trenér Miroslav Slovák: Turnaje se kromě nás zúčastnily ještě týmy BK Snakes Ostrava, BK Snakes Poruba a TBS Přerov. Hrálo se každý s každým, nejlepší dva postoupili do finále a zbylé dva týmy se utkaly o 3. místo. Naši kluci si poradili ve všemi třemi soupeří v základní části, ve finálovém utkání jsme pak o vítězství bojovali až po posledního okamžiku. Kluci z Poruby byli nakonec o čtyři bodíky lepší (50:46).

Pořadí na turnaji:

  1. BK Snakes Poruba
  2. 2. BK Příbor
  3. 3. BK Snakes Ostrava
  4. 4. TBS Přerov

Trenér Miroslav Slovák: V dresu Příbora zasáhlo do čtyř utkání na turnaji patnáct borců, alespoň jeden bod vsítilo devět z nich. Kluci odehráli velmi dobrá utkání plná bojovnosti, snahy a nasazení. Chvilkami jsme předváděli už i trochu basketbal a pár akcí stálo za velkou pochvalu. Po každém utkání byl vyhlašován nejlepší hráč utkání – za BK Příbor byli vyhlášení Jakub Jurečka, Tomáš Sommer, Tomáš Kahánek a Filip Mrkva.

Mezi jednotlivými zápasy se konaly dovednostní soutěže, ve kterých hráči a hráčky soutěžili ve čtyřech disciplínách – obratnostní dráze, soutěži ve dvojtaktech, slalomu a střelbě trestných hodů. Vždy tři zástupci daného týmu bojovali proti třem zástupcům jiného týmu. Za každé vítězství byl bod.

Celkové pořadí dovednostních soutěží:

BK Příbor – 9 bodů

BK Snakes Poruba – 7 bodů

BK Snakes Ostrava – 6 bodů

BTS Přerov – 2 body

Trenér Miroslav Slovák: Chci poděkovat všem divákům, rodičům, fandům i kamarádům, kteří přišli do haly, fandili a povzbuzovali.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *