Příborská stopa v Havířově byla vidět

Sharing is caring!

Gabriela Busková a Michaela Drtilová. Dvě hráčky z Příbora, které dotáhly v premiérové sezóně Havířov v první lize žen k šesté příčce jak v základní části, tak celkově. Ve čtvrtfinále se Havířovanky, které Michaela Drtilová vedla v této sezóně v roli kapitánky, utkaly s třetím týmem po dlouhodobé části Sokolem Nusle a podlehly mu 0:3 na zápasy.

„Přestože jsme neprošly prvním kolem play off, byla sezóna Havířova úspěšná, protože tým tvoří převážně holky, které patří ročníkově mezi juniorky,“ řekla Michaela Drtilová, která byla společně s Gabrielou Buskovou nejlepší střelkyní týmu s průměrem 13,6 bodů na utkání.

Osmnáctiletá Gabriela Busková se neztratila ani v týmu SBŠ Ostrava, v němž okusila jak atmosféru jak v juniorské extralize, tak i v Ženské basketbalové lize a v evropském poháru. S týmem SBŠ Ostrava U19 vybojovala stříbrné medaile na mistrovství České republiky, odehrála zhruba 21 minut na utkání a zaznamenala přes sedm bodů v zápase. V ŽBL odehrála průměrně přes 10 minut na utkání a dostala se i do širšího výběru české reprezentace U18 v basketbalu trojic.

Zajímavého ocenění se v závěru sezóny 2017/2018 dočkala i Michaela Drtilová, která byla Českou basketbalovou federací (ČBF) vybrána na mezinárodní trenérský kemp ve slovinském městě Postojna (1.-7. července 2018).

 

 

 

Foto: Pavel Netolička | www.ipnfoto.cz | #ipnfoto

 

Leave a Reply

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *