Příborští kluci výrazně pomohli Snakesu k výhrám v Evropské basketbalové lize

Sharing is caring!

Výraznou stopu zanechali v lotyšské Rize basketbalisté BK Příbor, kteří byli součástí výběru Snakes Ostrava startující v Evropské mládežnické basketbalové lize (EYBL). Snakes vyhrál čtyři z pěti utkání, příborský David Dostál se skvělými výkony propracoval až do All Stars výběru.

Součástí týmu byl také šéftrenér příborské mládeže Miroslav Slovák. „Byla to parádní zkušenost pro všechny. Jsem nesmírně rád, že naši kluci se v Rize neztratili. David Dostál byl s průměrem téměř sedmnácti bodů na zápas druhým nejlepším střelcem úvodního turnaje EYBL a nejlépe doskakujícím hráčem. Milan Machala odehrál v průměru nejvíce minut za zápas (24,5) a patřil mezi deset nejlepších nahrávačů turnaje. Výborné zkušenosti posbírali také Erik Havel a Adam Ivánek,“ přiblížil Miroslav Slovák.

Snakes Ostrava v Lotyšsku porazil litevský Aritus 39:33, domácí Rigu 62:58, lotyšský tým Alfreda Kraukla 46:41 a ruský CSKA Moskva 62:34. Jedinou porážku utrpěli s lotyšskou Sporta Bode 46:56 a skončili na druhém místě ve skupině. „Musím pochválit všechny hráče, kteří se turnaje zúčastnili. Někomu turnaj vyšel lépe, někomu hůř. Za zmínku určitě stojí výkony Davida Dostála, který na turnaji získal hned dvě individuální ocenění. Dále musím říct, že se Milan Machala zhostil funkce kapitána týmu na jedničku. Honza Leibner se probral ve správnou chvíli. Pozitivně mě svými výkony překvapili Ondra Petkov, Erik Havel a Lukáš Gengela,“ uvedl pro Facebook Snakes Ostrava hlavní trenér Kamil Vašťák mladší.

„Odehráli jsme pět velmi dobrých utkání. Všechny zápasy skončili rozdílem pár bodů a právě taková utkání nás mohou posunout dál. Zažili jsme basketbal z jiné dimenze. Navázali jsme nové kontakty i z jiné části Evropy než z té střední a už se těším na další střetnutí s týmy z Pobaltí. Hráčům i nám trenérům první turnaj nastavil zrcadlo a nyní záleží, jak se k tomu jednotlivci postaví,“ řekl Kamil Vašťák, jemuž v lotyšské Rize s týmem pomáhali spolutrenér Miroslav Slovák, šéftrenér klubu BK Snakes Ostrava Dušan Hrdlička, organizační pracovník Kamil Vašťák st., fyzioterapeutka Pavla Kusynová Vichnarová a lékař Michal Kusyn.

Výsledky BK Snakes Ostrava v úvodním turnaji (Riga, Lotyšsko)

Snakes Ostrava – Aritus 39:33 (Dostál 14, Leibner 10, Gengela 7)

Snakes Ostrava – BS Riga 62:58 (Leibner 19, Dostál 16, Křenek 11)

Snakes Ostrava – A. Kraukla 46:41 (Dostál 18, Křenek 11, Petkov, Gengela a Navrátil 4)

Snakes Ostrava – Sporta Bode 46:56 (Dostál 20, Petkov 7, Gengela a Leibner 5)

Snakes Ostrava – CSKA 2005 62:34 (Křenek 16, Dostál 15 a Leibner 10).

 

 

 

 

Leave a Reply

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *