Setkání příborských basketbalových veteránů

Sharing is caring!

Tradiční setkání příborských basketbalistů nad padesát let se znovu po roce uskutečnilo v sobotu 16. listopadu od 14 hodin v tělocvičně Základní školy Npor. Loma. Sešli se kamarádi, kteří v mládí propadli kouzlu oranžového míče a v minulosti úspěšně reprezentovali příborský basketbal na krajské i celostátní úrovni.

„Řada z nich po ukončení své aktivní hráčské kariéry pak pokračovala jako trenéři mládežnických družstev a díky jejich obětavé práci se podařilo v našem městě vybudovat basketbalový klub, který patří mezi největší a nejúspěšnější sportovní oddíly v Příboře,“ uvedl prezident BK Příbor Jiří Slaný.

Nad starými fotografiemi a kronikami „veteráni“ zavzpomínali na úspěchy i porážky, které společně prožívali a na kamarády, kteří už „hrají basket pod nebeskými koši“.

„Kapka slivovice, dobrý guláš (vařil Láďa Masopust), pivo a skvělé Ivošovy koláče umocnily dobrou atmosféru setkání. Kamarádům, kteří v roce 2019 oslavili svá kulatá nebo půlkulatá výročí narození byly předány „památeční“ trička s logem BK Příbor, jménem a věkem jubilanta. Čas rychle ubíhal a v průběhu setkání se uskutečnilo i společné fotografování a házení šestek v tělocvičně. I když došlo pivo, odcházet domů se nikomu nechtělo a při loučení všichni účastníci říkali, že se již těší na příští setkání basketbalových veteránů BK Příbor v roce 2020,“ řekl Jiří Slaný.

Leave a Reply

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *