Spojený tým Snakes Ostrava a Příbora uspěl v Lotyšsku i podruhé

Sharing is caring!

Po druhém místě z úvodního turnaje EYBL (European Youth Basketball League) na přelomu listopadu a prosince v lotyšské Rize uspěl tým U14 hrající pod hlavičkou BK Snakes Ostrava, ovšem složený z hráčů BK Snakes Ostrava a BK Příbor, i v lednovém turnaji. Ten se konal opět v Lotyšsku, tentokrát ale ve městě, kde se podle lotyšského rčení rodí vítr, tedy v přímořské Liepaji.

Tým vedený trenéry Kamilem Vašťákem starším a Miroslavem Slovákem v Lotyšsku odehrál pět utkání s bilancí čtyři vítězství a jediná porážka s domácím týmem BS Liepaja. V celkovém hodnocení mezi šestnácti účastníky Evropské basketbalové ligy mládeže poskočil tým Snakes Ostrava na druhou příčku. „Na druhém turnaji jsme se v průběhu tří dnů na palubovce nádherného a obrovského Liepaja Olympic Centras, utkali se soupeři z Ruska, Litvy, Lotyšska, Německa a Polska. Průběžné druhé místo nám dává naději postoupit do květnového superfinále. O tři postupová místa se však budeme muset ještě poprat v závěrečném turnaji v litevském Alytusu,“ řekl Kamil Vašťák st. „Z turnaje jsme si přivezli zkušenosti i individuální ocenění. Direktoriát turnaje vyhlásil našeho hráče Benjamina Navrátila do All star pětky turnaje, Jana Leibnera nejlepším hráčem našeho týmu a trenéra Miroslava Slováka nejlepším trenérem tohoto turnaje,“ dodal Kamil Vašťák st., organizační vedoucí a asistent týmu EYBLBK Snakes Ostrava.

Klub BK Příbor na druhém turnaje EYBL zastupovala znovu čtveřice hráčů. David Dostál, Milan Machala a Erik Havel hráli i na předchozím turnaji v Rize, Adama Ivánka tentokrát nahradil Marek Slovák. „Milan odehrál čtyři utkání s průměrem pět a půl bodu na zápas. Je osmý v pořadí asistencí v celé EYBL. Marek dostal šanci ve třech utkáních s průměrěm tři a půl bodu na zápas, Erik nastoupil do všech pěti utkání, průměrně odehrál přes čtrnáct minuta a podal velmi dobrý výkon v obraně. Posledním hráčem je David, jenž odehrál všech pět zápasů s průměrem přes deset bobů na zápas. Je nejlépe doskakujícím hráčem soutěže a druhým v efektivitě. Mezi střelci je s 52 body osmý,“ popsal trenér Miroslav Slovák.

Turnaje se tým BK Snakes Ostrava zúčastnil za výrazné finanční podpory Moravskoslezského kraje i rodičů hráčů, a rovněž za podpory nejslavnějšího odchovance BK Příbor a hráče BK Snakes Ostrava – Jana Veselého, který zajistil pro celý hráčský kádr a realizační tým jednotné oděvy pro sport, volný čas i řádnou reprezentaci od firmy Adidas.

Výsledky:

SKM Capital Lions – BK Snakes Ostrava 64:73 (Křenek 21, Dostál 19, Leibner 14)

BK Snakes – Science City Jena 53:33 (Leibner 16, Dostál a Křenek 9)

BC Samara – BK Snakes 26:85 (Navrátil 15, Křenek 13, Hrabec 11)

BK Snakes  – BS Liepaja 52:53 (Křenek 13, Dostál 11, Leibner 10),

ZAK Zory/UKS27 Katowice – BK Snakes 38:77 (Leibner 13, Křenek 12, Machala 11)

Leave a Reply

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *