Společný tým Snakesu a Příbora hraje finále EYBL v Polsku

Sharing is caring!

Devět hodin cestovali v pondělí 30. dubna basketbalisté společného týmu Snakesu Ostrava a BK Příbor na finálový turnaj Evropské mládežnické basketbalové ligy (EYBL) do polského města Czluchow.

Po pondělním rozcvičovacím tréninku a slavnostní zahájení čeká na tým vedený Kamilem Vašťákem a Miroslavem Slovákem dnes (v úterý 1. května) ve 13.30 hodin první utkání proti SKM EMSI Vilnius z Litvy a poté podle výsledku v odpoledních hodinách utkání s dalším soupeřem.

Zápasy lze sledovat živě na www.tvcom.pl

Do finálového turnaje EYBL postoupil tým U14 složený z hráčů BK Snakes Ostrava a BK Příbor zásluhou konečného 4. místo po třech turnajích v lotyšských městěch Riga, Liepaja a litevském městě Alytus. „Ve finále se utkává nejlepších deset týmů z celé Evropy, které vzešly z celosezonního soupeření 59 týmů ve dvou Baltických skupinách a jedné Centrální divizi,“ uvedl hlavní trenér spojeného týmu Kamil Vašťák.

Superfinále, které se koná v polském městě Czluchow, si jeli čtrnáctiletí basketbalisté z Ostravy a Příbora především užít. „Samozřejmě ale nezapomene na řádnou reprezentaci týmů, obou měst, kraje a země z níž pocházíme. Jsme po USK Praha teprve druhým českým klubem, kterému se v dlouhé historii EYBL soutěže podařilo do Superfinále,“ upozornil Kamil Vašťák, který dodal, že jeho tým bude chtít v Polsku ukázat to nejlepší, co se doposud ve svých klubech naučil. „Budeme chtít ukázat, že Snakes nebyl Mistrem ČR v předchozích dvou sezónách 2015/2016 a 2016P2017 v dané věkové kategorii náhodou,“ dodal Kamil Vašťák starší.

Tým BK Snakes Ostrava (který doplnili basketbalisté i trenér Miroslav Slovák z BK Příbor) se turnajů účastnil za výrazné finanční podpory z dotačního programu Moravskoslezského kraje, basketbalového klubu BK Snakes Ostrava i rodičů. Tým podporoval taktéž nejslavnější odchovanec BK Příbor a hráč Snakes Ostrava Jan Veselý, který zajistil pro celý hráčský kádr a realizační tým jednotné oblečení od firmy Adidas.

Odkazy na tabulky souteže: http://www.eybl.lv/new/b_u14_g1_final.php

Leave a Reply

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *