Společný tým Snakesu a Příbora je v Superfinále EYBL

Sharing is caring!

Na závěrečný třetí turnaj základní části soutěže Evropské mládežnické basketbalové ligy (EYBL) vyrazil tým U14 složený z hráčů BK Snakes Ostrava a BK Příbor do litevského Alytusu s jasným úkolem: pokusit se postoupit do závěrečného Superfinále, které se koná od 30. dubna do 3. května v Polsku. Výraznou stopu zanechal ve všech turnajích EYBL hráč BK Příbor David Dostál, jenž se stal nejlépe doskakujícím hráčem základní části EYBL.

„Ve čtyřicetitisícovém městě na jihu Litvy jsme opět svým vystupováním jak mimo hřiště, tak na něm hrdě reprezentovali své mateřské oddíly, města Ostravu a Příbor, i Moravskoslezský kraj. Konečné 4. místo na tomto turnaji a třetí celkově nás posunulo do vytouženého Superfinále. V něm se střetne nejlepších deset týmů z celé Evropy, které vzešly z celosezonního soupeření 59 týmů ve dvou Baltických skupinách a jedné Centrální divizi,“ uvedl hlavní trenér spojeného týmu Kamil Vašťák starší.

  Superfinále, které se koná v polském městě Czluchow, si pojedou čtrnáctiletí basketbalisté především užít. „Ani tam ale samozřejmě nezapomene na řádnou reprezentaci týmů, obou měst, kraje a země z níž pocházíme. Jsme po USK Praha teprve druhým českým klubem, kterému se v dlouhé historii EYBL soutěže podařilo do Superfinále,“ upozornil Kamil Vašťák starší, který dodal, že jeho tým bude chtít v Polsku ukázat to nejlepší, co se doposud ve svých klubech naučil. „Budeme chtít ukázat, že Snakes nebyl Mistrem ČR v předchozích dvou sezónách 2015/2016 a 2016P2017 v dané věkové kategorii náhodou,“ dodal Kamil Vašťák starší.

Tým BK Snakes Ostrava (který doplnili basketbalisté i trenér Miroslav Slovák z BK Příbor) se turnajů účastnil za výrazné finanční podpory z dotačního programu Moravskoslezského kraje, basketbalového klubu BK Snakes Ostrava i rodičů. Tým podporoval taktéž nejslavnější odchovanec BK Příbor a hráč Snakes Ostrava Jan Veselý, který zajistil pro celý hráčský kádr a realizační tým jednotné oblečení od firmy Adidas.

Odkazy na tabulky souteže: http://www.eybl.lv/new/b_u14_g1_results.php

Odkaz na účast konkrétních hráčů: http://www.eybl.lv/new/b_u14_g1_team.php?team_id=4637171&season_id=96297#mbt:103-200$t&0=3

 

Leave a Reply

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *