Starší minižákyně – do nového roku v kvapíkovém tempu

Sharing is caring!

V posledním kole první poloviny soutěže nastoupila naše děvčata v domácím prostředí proti družstvu Basket Ostrava, které je aktuálně na druhém místě oblastního přeboru. Čekal na nás velmi silný  soupeř, který má velké ambice bojovat o vítězství v soutěži a tím o postup  na mistrovství republiky.

BK Příbor – Basket Ostrava  47 : 56 (8:22, 21:7, 2:17, 16:10)

Body: Drabíková D. 13, Chromečková A. 10, Rojíčková L. 10, Tarabíková M. 8, Reichertová V. 2,   Čípová K. 2, Sobková T. 2.

Začátek utkání nám moc nevyšel, soupeřky na nás „vlétly“ a bylo z toho pro ně pohodlné vedení po první čtvrtině. Naštěstí se naše děvčata nenechala zastrašit a v druhém dějství převzala iniciativu, díky které v poločase svítily na tabuli číslice 29:29. Utkání pokračovalo jako na houpačce, ve třetí čtvrtině jsme nestačili zachytit velký nápor hostů a nedostali jsme se vůbec do hry. Vypadalo to, že se utkání jen tak dohraje, ale opět jsme se zvedli a bojovali až do konce. Přesto, že jsme prohráli, panovala spokojenost s přístupem a bojovností všech hráček.

BK Příbor – Basket Ostrava  38 : 35 (4:13, 8:7, 18:9, 8:6)

Druhé utkání  začalo stejně jak to první. Ostravačky začaly opět od podlahy a první čtvrtka byla jejich. V té době jsme měli obavy, aby naše děvčata neodešla kondičně, ale nic takového nepřišlo. Právě naopak. Od druhé čtvrtiny se hra vyrovnala a v sedmé minutě třetí čtvrtiny jsme se poprvé ujali vedení. V té době jsme hráli velmi dobře a soupeřkám, které hrály již v prvním utkání s velkým nasazením pomalu docházel y síly. Tuto čtvrtinu jsme vyhráli 18:9 a v závěrečné čtvrtině to byl boj  o každý metr palubovky. Nakonec jsme zaslouženě zvítězili, protože děvčata z Ostravy nenašla recept jak naše nadšeně bojující družstvo zastavit. Skvělé vítězství proti kvalitnímu soupeři !  Tímto vítězstvím jsme udělali dobrý krok v boji o třetí příčku v oblastním přeboru o kterou svedeme přímý souboj za čtrnáct dní na půdě Havířova. Velmi dobrý výkon podala Dorka Drabíková, která nejen, že tvořila naši hru a nastřílela hodně bodů, ale hrála skvěle i v obraně. Výborně začátek roku vyšel Lucii Rojíčkové, která k tradičně dobré obraně přidala i úspěšnou střelbu (jen ty trestné hody musí zlepšit). Kvalitní výkon podala i Alice Chromečková s Maddalenou Tarabíkovou. Alice musí pouze přitvrdit ve všech herních činnostech a bude ještě lepší, nemůže být ve hře jenom ta „hodná holka“. Madla příjemně překvapila, zejména proto, že její výkon byl vyrovnaný, bez zbytečných chyb. Velký prostor dostala Klárka Reichertová, která při zdravotních potížích Magdy Bobkové byla jedinou alternativou k Alici s Madlou pro hru pod košem. Tradičně hrála s velkým nasazením a přidala i kvalitu. Své si uhrála rovněž Daniela  Cholastová, která hrála s velkou snahou a vytvořila si několik dobrých příležitostí. Musí jen mít více odvahy v zakončení. Nedílnou součástí družstva jsou mladší hráčky z týmu Iva Nedomy, bez kterých si naši hru  nedovedeme  představit. Klárka Čípová nastupuje v základní pětce a velmi dobře doplňuje zkušenější hráčky, dvojice Stela Kostelníková a Venda Reichertová jsou neúnavné bojovnice, které mají obvykle na starost nejlepší hráčky soupeře a svou roli plní znamenitě. Do utkání  jsem  nominoval dvě talentované hráčky ročníku 2002, Terezku Sobkovou a Denču Hejtmánkovou. Proti tak silnému soupeři to pro ně byla vysoká škola basketbalu a i když v obou utkání nastoupily jen na pár minut, snažily se odvést maximum. Terezka dokonce vstřelila koš. Zaslouženě si mohli užít vítěznou radost po druhém utkání.

8. SBŠ OSTRAVA A 12 0 12 276:683 12

Družstvu Havířova chybí dohrát dvě utkání s SBŠ Ostrava A, která určitě vyhraje a tak naše družstvo klesne na čtvrté místo s jednobodovou strátou . Za čtrnáct dní v Havířově pújde o hodně.