Starší minižákyně U13 – marný boj s nejlepším týmem soutěže

Sharing is caring!

Po čtrnáctidenní přestávce pokračoval oblastní přebor utkáním z nejtěžších, proti neporaženému družstvu a největšímu favoritu soutěže SBŠ Ostrava B. Situace před tímto utkáním nebyla pro nás příznivá, výrazně nám do přípravy zasáhl lyžařský výcvik a následně jarní prázdniny, kdy drtivá většina hráček nebyla přítomna. A tak s dvoutýdenním tréninkovým výpadkem se nedaly čekat od našich děvčat velké věci.

BK Příbor – SBŠ Ostrava B  41 : 70 (4:17,5:16,16:12,16:25)

Body: Tarabíková M. 12, Drabíková D. 8, Busková G. 7, Reichertová K. 6, Maléřová A. 6, Čípová K. 2.

Přes výše zmíněné problémy se děvčata na zápas těšila a bylo jasné, že nic předem nevzdávají. Poprvé nastoupila v našem dresu Adéla Maléřová, která se vrátila do mateřského oddílu z Frýdku Místku a ukázala, že bude pro náš tým významnou posilou. Dalším příjemným překvapením bylo to, že se v průběhu první čtvrtiny objevila Gabča Busková, která se nečekaně vrátila z lyžařského pobytu v Krkonoších a tak na palubovku skočila doslova z „lyžáků“. A vedla si výborně. Hrála s velkou chutí  a přes tréninkové manko překvapivě kvalitně. Od úvodní minuty utkání bylo zřejmé, že to nebudeme mít lehké a soupeř na hřišti dominoval. Stav utkání v poločase 9:34 pro Ostravu byl až příliš krutý, protože naše děvčata statečně bojovala. V druhém poločase se ale obraz hry změnil, naše hráčky se rozehrály, zvýšily aktivitu směrem do útoku a nejednou přiváděly  zaskočené ostravanky do úzkých.                               Třetí čtvrtinu jsme zaslouženě vyhráli a snažili se v tom pokračovat i ve čtvrtém dějství. V úvodu jsme stále hráli ve  vysokém  tempu, ale bohužel jsme vydrželi jen do páté minuty a pak nám došly síly. Přes porážku musím ocenit vysokou morálku děvčat. Střelecky se opět prosadila Madla Tarabíková, Dorka Drabíková bojovala s nachlazením a pokud jí vydržely síly patřila k oporám. Pěkné koše vstřelila Klárka Reichertová, je příjemné, že se začíná střelecky prosazovat pravidelně. Mladší hráčky, Klárka Čípová, Stela Kostelníková a Venda Reichertová opět potěšily svým přístupem a maximální snahou podat co nejlepší výkon. Magda Bobková se snažila narušit výškovou převahu soupeře pod košem a  získala v obraně několik doskoků a přesto, že nevstřelila koš, byla pozitivní její snaha o zakončení. Lucka Rojíčková bojovala, ale po dlouhém zdravotním výpadku to nemohl být optimální výkon, Alice Chromečková s pochroumaným kolenem byla poloviční (s tím snowboardem to nebyl dobrý nápad).

BK Příbor – SBŠ Ostrava B  20 : 67 (9:21,6:17,3:14,2:15)

Body: Busková G. 7,Maléřová A. 5,Tarabíková M. 2,Chromečková A. 2,Reichertová V. 2,Drabíková D.2.

Druhé utkání vyznělo jednoznačně pro hosty, naše družstvo nemělo dostatek sil držet krok a soupeř zaslouženě výrazně zvítězil. Děvčata se názorně přesvědčila, že bez poctivé přípravy nemohou konkurovat těm nejlepším. Do konce soutěže zbývají tři kola, všech šest utkání hrajeme na hřištích soupeřů v Ostravě a Frýdku Místku. Vzhledem k vývoji soutěže máme reálnou šanci obsadit v konečném účtování třetí příčku, což by byl velký úspěch. Směřuje to k tomu, že poslední kolo které hrajeme na palubovce Basketu Ostrava  rozhodne o bronzové příčce.