Starší minižákyně U13 – těžší než se čekalo

Sharing is caring!

V posledním letošním dvojutkání se utkala naše děvčata v domácím prostředí  se soupeřkami z Frýdku Místku. Naši hosté zatím dokázali zvítězit pouze třikrát a tato skutečnost mohla svádět, že to bude jednoduchý soupeř. Opak byl pravdou! Proti našim hráčkám se postavilo velmi houževnaté družstvo s několika kvalitními hráčkami, zejména velmi rychlá a dobře hrající rozehrávačka  byla velmi nebezpečná. A pod košem se tyčila jako věž  přes 180 cm vysoká pivotka.

BK Příbor – BK Frýdek Místek  41 : 37 (5:4, 14:8, 14:13, 8:12)

Body: Drabíková D. 24,Tarabíková M. 6,Chromečková A. 6,Čípová K. 2,Reichertová V. 2,Busková G. 1.

Začátek utkání byl velmi nervózní, obě družstva se dlouho zastřelovala a výsledek první čtvrtiny tomu odpovídal. Nejhorší ale bylo, že se nepříjemně zranila Gabča Busková a nejméně šest týdnů bude chybět. Za této situace to pro nás nebylo jednoduché, protože stratit na začátku utkání nejlepší střelkyni  nebyl nejvhodnější start. Naštěstí vzala na sebe zodpovědnost naše další klíčová hráčka Dorka Drabíková, ačkoliv hrála po třítýdenním výpadku po zranění . Byla doslova k neudržení a dobrou střelbou rozhodla zápas v náš prospěch. Taky ostatní hráčky zaslouží pochvalu, přestože se vše nepovedlo, nikdo nic nevypustil.

BK Příbor – BK Frýdek Místek  50 : 41 (10:11, 14:7, 12:14, 14:9)

Body: Tarabíková M. 17,Chromečková A. 15,Čípová K. 6,Drabíková D. 6,Rojíčková L. 4,Cholastová D. 2.

Druhé utkání se rozeběhlo ve svižnějším tempu než první. Vysoké nasazení v prvním zápase stálo hodně sil Dorku a projevilo se to v její menší střelecké produktivitě. Naštěstí ji zastoupily Madla s Alicí, kterým se vrátila střelecká forma v pravý čas. K našemu vítězství výrazně přispěla velmi dobrá obrana soupeřovy rozehrávačky  čímž jsme otupili jejich útočnou činnost. Tuto roli výborně zvládla dvojice Lucka Rojíčková a Venda Reichertová .  Stabilně dobrý výkon podala Klárka Čípová, Dája Cholastová se vrátila po nemoci a hrála velmi zodpovědně a s velkou snahou. Smolný den si vybrala Stela Kostelníková, která si pro zdravotní indispozici neužila utkání tak, jak je u ní zvykem.  Teď nás čeká vánoční přestávka a do kolotoče zápasů naskočíme v sobotu 5.1.2013 doma proti průběžně druhému družstvu soutěže Basket Ostrava.

Všem hráčkám přeji hodně dárků pod stromečkem a jejich rodinám příjemné prožití Vánoc.

Petr Hejtmánek

Leave a Reply

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *