Starší minižákyně U13 – v Ostravě jako den a noc

Sharing is caring!

V sobotu 16.3. hrálo naše družstvo ve 12.kole v Ostravě proti družstvu SBŠ D. Ačkoliv nás čekal kvalitní soupeř, který v kategorii U12 bojuje o první místo, věřili jsme ve vítězství v obou utkáních. Bylo to pro nás důležité v boji o celkové třetí místo v oblastním přeboru.

SBŠ Ostrava D – BK Příbor  34 : 65 (10:16,7:16,9:20,8:13)

Body: Busková G. 12,Drabíková D. 10,Čípová K. 8,Chromečková A. 7,Tarabíková M. 6,Cholastová D. 6,   Reichertová V. 6,Maléřová A. 4,Rojíčková L. 4,Kostelníková S. 2.

Naše děvčata podala v prvním utkání velmi dobrý výkon, snažila se plnit zvolenou taktiku a výsledek tomu odpovídal. Celé družstvo hrálo velmi aktivně v obraně a v útočné fázi jsme předvedli mnoho povedených akcí. Zásadní vliv měla velmi dobrá hra Dorky Drabíkové a Gabči Buskové, které nezištně připravovaly  pro ostatní velmi dobré pozice pro zakončení a samy nějaké koše vstřelily. Pozitivní bylo, že se na vstřelených koších podílelo 10 hráček. Velmi dobré utkání hrála mladší děvčata, která se významně zasloužila o vítězství. Výsledek prvního utkání nás naplnil optimismem, ovšem čekalo nás velké vystřízlivění.

SBŠ Ostrava D – BK Příbor 49 : 47 (9:16,6:11,18:10,16:10)

Body: Drabíková D. 14,Busková G. 11,Tarabíková M. 10,Chromečková A. 6,Čípová K. 4,Maléřová A. 2.

Nepochopitelný výpadek nás postihl v druhém utkání. V první a druhé čtvrtině šlo vše v duchu prvního utkání, ale do druhého poločasu nastoupilo naše družstvo nekoncentrované, zejména zkušenější hráčky svým lehkovážným přístupem umožnily soupeřkám dostat se do hry. Domácí hráčky začaly s agresivním presinkem, najednou jsme měli na vše málo času a když se pět minut před koncem vyfaulovala Dorka bylo zle. V závěru jsme měli šanci za stavu 47:47, ale Gábina neproměnila oba trestné hody a když soupeř vstřelil rozdílový koš na 49:47, střílela Klárka Čípová trestné hody, ale nedala. Touto prohrou jsme si zkomplikovali náš cíl, získat bronzové umístění v oblastním přeboru.

8. SBŠ OSTRAVA A 24 4 20 727:1491 28

Do konce soutěže hraje naše družstvo ve Frýdku Místku a v posledním kole na palubovce Basketu Ostrava, doufejme, že  v přímém souboji o bronzovou příčku v soutěži.