Starší minižákyně U13 – 3.kolo doma s Ostravou

Sharing is caring!

Po dvou vítězství v minulém kole s družstvem SBŠ Ostrava C  jsme hostili další tým z této „fabriky“ na basketbalistky,  družstvo SBŠ Ostrava A. V domácím dresu nastoupily tyto hráčky: Klárka Čípová, Venda Reichertová, Lucka Rojíčková, Gábina Busková, Madla Tarabíková, Terezka Sobková, Dája Cholastová, Stela Kostelníková, Dorka Drabíková, Magda Bobková, Klárka Reichertová a Alice Chromečková.

BK Příbor – SBŠ Ostrava A  48 : 42 (14:6, 15:10, 7:18, 12:8)

Body: D.Drabíková 11, K.Čípová 10, G.Busková 8, A.Chromečková 8, M.Tarabíková 4, D.Cholastová 3, T.Sobková 2, L.Rojíčková 2.

První dvě čtvrtiny utkání byla naše děvčata lepším týmem a v poločase vedla s pohodlným třináctibodovým náskokem. Bohužel ve třetí čtvrtině podlehla klamu, že je vše hotovo a snaživý soupeř je z tohoto omylu brzy vyvedl a do čtvrté části utkání jsme nastupovali pouze s vedením o dva body. Naštěstí si naše hráčky uvědomily nebezpečí a zlepšenou hrou dovedly utkání do vítězného konce. Divákům utkání přineslo dramatický zážitek, ale vzhledem k vývoji utkání si takové vzrušení raději odpustíme.

BK Příbor – SBŠ Ostrava A  64 : 31 (16:5, 18:8, 18:8, 12:10)

Body:   G.Busková 18, D.Drabíková 16, A.Chromečková 10, M.Tarabíková 8, L.Rojíčková 6,  K.Čípová 2, V.Reichertová 2,  S.Kostelníková 2.

V druhém utkání neponechala naše děvčata nic náhodě a po dobrém výkonu přesvědčivě zvítězila o 33 bodů.

Celkově můžeme být spokojeni s přístupem hráček k utkání, všechny se snažily podat co nejlepší výkon a místy předváděly i pohledné akce zakončené košem. Samozřejmě se vše nepovedlo, nadále přetrvávají chyby v obraně, kde máme velké rezervy. Oba zápasy se povedly Dorce Drabíkové a Gábině Buskové, které jsou pro hru týmu nenahraditelné. Opět se střelecky prosadila Alice Chromečková, ze které nám roste dobrá střelkyně, a výborný výkon předvedla Klárka Čípová, která se blýskla zejména v prvním zápase, kdy vstřelila soupeři 10 bodů a své si odvedla i v obraně. Za zmínku stojí start Magdy Bobkové v jejím premiérovém utkání. Další utkání sehrajeme na půdě zatím vedoucího družstva soutěže  SBŠ Ostrava B.