Starší minižákyně U13 – děvčata to dokázala!

Sharing is caring!

 

S velkou motivací odjížděla naše děvčata k poslednímu dvojutkání do Ostravy, kde se střetla v přímém souboji o třetí místo v Oblastním přeboru s domácím družstvem Basket Ostrava. Pouze výhra v obou utkáních nám zajišťovala splnění našeho cíle.

Basket Ostrava – BK Příbor 30 : 76 (10:24,6:16,4:22,10:14)

Body: Maléřová A.20, Busková G.18, Drabíková D.14, Reichertová V.8, Chromečková A. 6, Čípová K.4,Tarabíková M.4, Rojíčková L.2.

Nástup do utkání jsme měli přímo raketový, ve druhé minutě jsme vedli 8:2 a domácí si brali oddechový čas. Hráli jsme velmi dobře v obraně, kde klíčovou rozehrávačku soupeře Li Ping skvěle ubránila Aďa Maléřová a dovolila ji vstřelit za celý zápas pouze 6 bodů. Vynikající představení v obraně předvedla Gabča Busková, která fantasticky blokovala pod košem střelecké pokusy soupeřek a z těchto získaných míčů jsme vyráželi do drtivých protiútoků. Rovněž výkon Dorky Drabíkové byl podložen výbornou obranou a velmi rychlým přechodem do útoku vytvářela střelecké příležitosti pro ostatní hráčky, sama se rovněž střelecky prosadila. Z mladších hráček předvedla výborný výkon Venda Reichertová , která velmi dobře nabíhala do rychlých protiútoků a dokázalaz nich dát koš, Klárka Čípová se rovněž velmi aktivně pokoušela o rychlé náběhy za obranu soupeře, ale opět se potýkala s proměňováním jednoduchých košů. Stela Kostelníková bojovala s pylovou alergií, ale přesto hrála s velkým odhodláním a musíme vyjádřit velký respekt k jejímu výkonu. Magda Bobková se lepší zápas od zápasu, opět doskočila hodně míčů a začíná se prosazovat i do kombinace. Lucka Rojíčková překonávala následky zranění ze školního turnaje a podala zodpovědný výkon, Alice Chromečková, Klárka Reichertová, Dája Cholastová a Majda Tarabíková hrály s velkým nasazením a měly velký podíl na skvělém výsledku.

 Basket Ostrava – BK Příbor 34 : 75 (2:14,7:27,11:10,14:24)

Body: Drabíková D.22, Busková G.15, Tarabíková M.8, Maléřová A.8, Čípová K.6, Rojíčková L.4,Reichertová V.4, Reichertová K.2, Chromečková A.2, Bobková M.2, Kostelníková S.2.

Druhé utkání mělo stejný průběh jako první.Je třeba podotknout, že výkon soupeře byl trochu poznamenán tím, že dopoledne hodně hráček hrálo soutěžní utkání v kategorii U12 a přestože v zápasech s námi se točilo 18 hráček, neměly prostě“ nárok“. Naše děvčata podala výborný výkon, působila na palubovce sebevědomě a bylo poznat, že moc chtěla v těchto utkáních uspět. Dnes by porazila každého. Udělala nám velkou radost, bylo to skvělé, holky! Tímto výsledkem jsme obsadili v OP pěkné třetí místo. Podrobné hodnocení sezóny připraví trenér v nejbližších dnech, sledujte proto stránky BK Příbor.

 

Leave a Reply

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *