Trenérka Michaela Drtilová sbírala zkušenosti ve Slovinsku

Sharing is caring!

Úspěšná hráčka a trenérka BK Příbor a BK Havířov Michaela Drtilová dostala o letošních prázdninách skvělou možnost posbírat zkušenosti na trenérském kempu ve slovinském městě Postojna. Se zážitky se ráda podělila ve vyprávění pro náš web.

„Ve dnech 1.-7.7.2018 se ve městě Postojna ve Slovinsku konal již 12. ročník kempu U15 FIBA Basketball Women’s Summit. Na tento kemp jsme odlítali společně Natálie Karabínová za rozhodčí a Adéla Vítová (Sokol Hradec Králové) s Marií Žílovou (USK Praha) za hráčky.

Doprava do místa konání byla bezproblémová, na letišti v Terstu na nás čekala delegátka a vyrazili jsme autobusem do Postojné spolu s dalšími účastnicemi. Hned první den odpoledne absolvovaly všechny hráčky totožný trénink ve čtyřech skupinách a podle podaných výkonů byly rozřazeny do čtyř skupin podle výkonnosti. Ke každé skupině bylo přiřazeno osm trenérek.

Všechny dny měly svůj daný program, dopoledne probíhaly tréninky, které jsme my, trenérky, vedly. Pracovaly jsme po dvojicích, kdy jsme měly danou strukturu tréninku a my si podle toho připravovaly cvičení. Všechny tréninky byly pod dohledem zkušených instruktorů Fabia Fossatiho, Janeze Dzvariče, Silvii Font a Hanky Horákové, která je zároveň ambasadorkou. Tito instruktoři nám poté poskytovali feedback. V odpoledních hodinách probíhaly utkání mezi jednotlivými skupinami, které nám řídily rozhodčí účastnící se téhož kempu. Každou čtvrtinu vedla opět dvojice trenérek, střídavě jako hlavní trenér a asistent. V odpoledních či večerních hodinách probíhaly kliniky s instruktory či hosty, ale také zajímavé diskuze například s trenérkou Marinou Maljkovič, hráčkou Tejou Oblak a dále pak s bývalými euroligovými hráčkami jako je Hanka Horáková, Anna Vajda a Oleksandra Radulovic. Poslední dvě zmíněné se nyní účastnily kempu jako trenérky spolu s námi. Také proběhla diskuze společně s rozhodčími o vzájemné spolupráci a komunikaci mezi tréenery a rozhodčími na hřišti.

Středeční den byl odpočinkový, ráno nás čekaly teambuildingové hry pod vedením sportovní psycholožky Dubravky Martinovič a odpoledne jsme si vyrazili všichni společně užívat slunce a moře do přímořského městečka Portorož.

Naše české hráčky Adéla Vítová s Marií Žílovou zanechaly výborný dojem na všechny trenérky i instruktory a patřily k nejlepším hráčkám celého kempu. Aďa navíc zvítězila v soutěži tříbodových pokusů. První dva dny jsem měla ve své skupině Aďu a poslední dva dny Máju a velmi mile mě překvapily.

Rozhodčí jsme potkávaly pouze při příležitosti odpoledních zápasů nebo společných diskuzí. Získávaly nové zkušenosti pod vedením velmi zkušených rozhodčích jako je Kati Nynas, Özlem Yalman a Jasminy Juras. Na tomto kempu se učily zejména řídit utkání formou 3PO, tedy tři rozhodčí na hřišti a také řízení utkání 3×3.

Myslím, že hovořím za nás všechny, které vyslala na tento kemp Česká basketbalová federace, že nám týden strávený v Postojné dal mnoho zkušeností, zážitků a otevřel nám oči v mnoha směrech. A hlavně nám dal spoustu nových mezinárodních přátel.

Děkuji moc za tuto skvělou příležitost.“

Michaela Drtilová

Leave a Reply

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *