Turnaj Trojic znovu rozhýbal Příbor

Sharing is caring!

Vánoční svátky jsou pryč, což znamená, že obě příborské sportovní haly přivítaly každoroční turnaj trojic. Dospělí basketbalisté hráli v hale při Masarykově gymnáziu, hráči mladší osmnácti let se v sobotu 28. prosince 2019 setkali v tělocvičně Základní školy Npor. Loma.

V hale gymnázia se v sobotu ráno sešlo přesně tolik mužů a žen, aby postavily sedm mužských a čtyři ženská družstva. Po litých bojích pro sebe mezi ženami získalo prestižní prvenství tým HBS neboli Hubneme Bramborový Salát ve složení Gabriela Busková, Klára Königová a Tereza Písková před družstvem Nedáváme dvojtakty, Basketem Ostrava a Ichty(l)osaury.

Mužskou kategorii ovládla čtveřice Tři kamarádi a Robo, kterou vytvořili Vojtěch Mrkva, David Šotlík, Robin Hoblík a Lukáš Kohut. Druzí skončili Tři+Milda a na třetí pozici se umístili Catch&Šluuk.

Nesmiřitelné bitvy o zcela nepodstatné vítězství viděly také obě tělocvičny v areálu ZŠ Npor. Loma. Velká tělocvična hostila kategorie U15 a U17, kde společně bojovaly jak dívky, tak chlapci. Hlavní sudí (Miroslav Slovák) k vyrovnání handicapů mírně upravil pravidla, čehož v dívčí tým Baby U15 (Erika Kostelníková, Hana Tomaškovičová, Tereza Hladíková a Barbora Činčalová) ve své kategorii dokonale využil k finálovému vítězství nad Týmem Grozman (Jan Bordovský, Vojtěch Pustějovský a Michal Grozman). Třetí příčku získala Zubrovka (Matěj Kuliha, Jakub Macek, Vilém Gabzdyl a Vít Gabzdyl), čtvrtou Židové (David Domitra, Viktor Ivánek a Jakub Kött).

V kategorii U17 se z prvenství radovali kluci Miras Bros (Adam Ivánek, Milan Machala a Erik Havel), kteří ve finále přehráli Mirovy lopaty (Marek Slovák, Stela Kostelníková a Štěpán Maléř). Třetí skončila Dubyna (Patrik Pavlovič, Jindřich Niesporek, Michal Slovák a Tereza Špačková) a čtvrtou příčku obsadily Nugetky (Michaela Hofmanová, Zuzana Kovaříková a Eliška Figarová).

Devátý ročník Vánočního turnaje trojic znovu doprovázela finanční sbírka ve prospěch bývalého hráče BK Příbor Adama Bittnera. Ten v minulosti hrál za naše minižákovské družstvo a v současné době bojuje se zákeřnou onkologickou chorobou. Výtěžek ze startovného a dobrovolné příspěvky daly dohromady 10 tisíc korun, které klub předá rodičům Adama.

Všem zúčastněným děkujeme za skvělou hru a pořadatelům za vynikající organizaci turnaje. Děkujeme také vedení Masarykova gymnázia a ZŠ Npor. Loma, které bezplatně zapůjčily tělocvičny. Za rok nashle! 

Leave a Reply

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *