Vánoční turnaj trojic pro Adama

Sharing is caring!

Také na konci letošního roku pořádá Basketbalový klub Příbor turnaj v basketbalu trojic. Už tradiční povánoční sportovní akce se uskuteční ve čtvrtek 29. prosince a bude mít tentokrát i charitativní nádech. Výtěžek z pátého ročníku turnaje poputuje na podporu bývalého hráče čtrnáctiletého Adama Bittnera, který musel kvůli nádoru na mozku sportování zanechat.

Adam, který patřil mezi nejtalentovanější příborské basketbalisty, nyní místo na palubovce mezi kamarády tráví spoustu času v nemocnici. Doplatky na léčbu zákeřné nemoci jsou vysoké a každá koruna může rodině a především Adamovi v boji s nemocí pomoct.

Turnaj trojic, do kterého se mohou a také pravidelně hlásí nejen týmy z Příbora, se bude stejně jako v předešlých letech konat v obou příborských tělocvičnách. Ve sportovní hale Masarykova gymnázia se utkají kategorie chlapců a děvčat U17, U19, mužů a žen bez omezení věku. V tělocvičně základní školy Npor. Loma poměří síly chlapci a děvčata věkových kategorií U10, U11, U12, U13 a U14.

„Počet startujících družstev je omezený, kdo se přihlásí dřív, bude hrát,“ vysvětlila jednoduchý přihlašovací systém trenérka BK Příbor Michaela Drtilová. Do přihlášky, kterou je zapotřebí do 26. prosince zaslat na email misa.drtil@seznam.cz, je zapotřebí zaslat název týmu a jména účastníku. Startovné je pro týmy hrající ve sportovní hale gymnázia stanoveno na 300 korun za tým, u mladších basketbalistů pak na 150 korun. Stokoruna z každého startovného poputuje na Adamovo konto. „Přispět na Adama budou mít možnost také diváci a to přímo v halách, kde budou připravené kasičky. Na pomoc Adamovi půjde také veškerý zisk z prodeje občerstvení,“ dodala Michaela Drtilová.

Vánoční turnaj trojic začne v obou tělocvičnách v 8.30 hodin, Prezentace družstev bude zahájena o půl hodiny dříve.

 

Leave a Reply

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *