Ženy prohrály obě svá domácí utkání se středočeskýmí soupěři

Sobota 1.11.2014  BK Příbor – TJ Sokol Manver Pečky  62:85   (17:23, 21:22, 8:30, 16:10)

Náš sobotní soupeř v loňské sezóně hrál 1.ligu, ze které sestoupil a byl zařazen do naší „B“ skupiny. V průběžné tabulce mu patří zatím vedoucí příčka. Své kvality hosté dokazovali od první minuty utkání a i když se jim nedařila střelba byli stále v mírném vedení. Poločasové skóre 38:45 k nám bylo vzhledem k průběhu hry velice lichotivé. Po přestávce hostující děvčata začala běhat a výrazně zlepšila střelbu a rozdíl ve skóre začal výrazně narůstat, až se zastavil na čísle 29 bodů – 46:79. Poslední čtvrtina se jen dohrávala a nám se podařilo snížit rozdíl ve skóre na přijatelných 23 bodů. Musíme sportovně konstatovat, že soupeř byl svou výkonností někde jinde než naše družstvo a zvítězil zcela zaslouženě.

Statistiky:

Míša Drtilová-12b 3×3, Barča Šťastná-11b, Zuzka Sorková-11b, Jana Nenutilová-8b 1×3, Dorka-7b, Simona Rečková-6b, Dominika Lukacsová-5b 1×3, Zuzka Monsportová-2b.

Th-11/5-46%, trojky -5x, fauly-18

Neděle 2.11.2014  BK Příbor – Basket Poděbrady  58:63   (15:13, 17:19, 11:18, 15:13)

Našeho nedělního soupeře známe dobře již z předešlých dvou sezón a vždy naše vzájemné utkání končila velice těsně. I nedělní utkání bylo vyrovnané od první minuty až do závěrečné sirény.  První polovina utkání byla herně i bodově vyrovnaná -32:32. Ve třetí části nám hosté i díky zhoršené obraně odskočili na 7 bodů 43:50. Ve 4.minutě poslední čtvrtiny byl stav téměř vyrovnaný 51:53 a nadechovali jsme se k závěrečnému náporu, který zastavila série více jak sporných rozhodnutí hozhodčího Opletala. Ani si nepamatuji, kdy jsem se na stránkách Bk Příbor vyjadřoval k výkonům rozhodčích, ale dnes musím udělat výjimku. Neodpískání dvou jasných faulů soupeře, naopak odpískání 2 sporných faulů Janě během 10 vteřin, což znamenalo její 4. a 5.osobní chybu, velmi silně ovlivnilo závěr utkání. Kdo byl v hale jistě si udělal o výrocích pana rozhodčího sví mínění.  I přes tuto ztrátu jsme nesložili zbraně a v 8. minutě jsme snížili na rozdíl jediného bodu – 58:59.  V hektickém závěru Zuzka neproměnila 15 vteřin před koncem samostatný nájezd a po našem taktickém faulu hosté udělali dvěma úspěšnými trestnými hody tečku za utkáním, ve kterém nevyhrálo lepší družstvo, ale šťastnější, což ale k basketbalu také patří a proto nám nezbývá než soupeři pogratulovat.

Statistiky:

Barča Šťastná-12b, Dominika Lukacsová-12b 2×3, Zuzka Monsportová-9b, Jana Nenutilová-8b, Zuzka Sorková-7b, Dorka-5b, Simona Rečková-3b, Míša Drtilová-2b.