Turnaj nej.mini Olomouc 2012

Sharing is caring!

Turnaj nejmladších minižaček ročník nar.2001 a mladších  Olomouc 2012

BK Příbor – Valosun Brno 46:22 (6:8 12:7 18:4 10:3)
Čípová 14, Reichertová 10, Rubinová 6, Sobková 6, Nagyová 4, Hejtmánková 2, Cholastová 2, Kostelníková 2.

OSK Olomouc ,,B“– BK Příbor 44:10 (16:2 11:4 15:4 2:0)
Čípová 4, Reichertová 2, Nagyová 2, Cholastová 2,

TJ MEZ Mohelnice – BK Příbor 49:18 (16:0 4:3 15:7 14:8 )
Nagyová 7, Čípová 4, Hejtmánková 2, Cholastová 2, Sobková 1, Kostelníková 1, Reichertová 1.

Panterky Hranice – BK Příbor 81:8 (13:2 27:2 10:2 31:2)
Cholastová 4, Nagyová 2, Kostelníková 2,

Turnaje se zúčastnilo těchto 13 děvčat: Čípová Klára, Reichertová Vendula, Wavrová Nikol, Matulová  Anežka, Pařilová Marie, Hejtmánková Denisa, Kostelníková  Stela, Miroszková Alice, Nagyová Kristýna, Cholastová Daniela, Sobková Terezie, Rubinová Gabriela, Tomaškovičová Klára.

Na turnaji jsme obsadili 6. místo z 8 družstev.

Na turnaj jsme vyjížděli už v 6.00 hod ráno od kostela Sv.Valentina, ale díky výpomoci Davida Kostelníka, který nám  vezl do Olomouce autem všechny věci, jsme mohli jet pouze nalehko a přestupy pro nás nebyly problém. Díky malému zpoždění ČD jsme nestihli plánovanou MHD v Olomouci a k prvnímu zápasu jsme nastoupili s mírným zpožděním, asi 45 minut :-).
Hned první zápas nás čekal soupeř, který jak se ukázalo, na tom je herně přibližně stejně jako my. Děvčata se první dvě čtvrtiny rozkoukávala a v dalších už nedala soupeřkám šanci. Bylo z toho první, a jak se později ukázalo, jediné vítězství na turnaji.
Další soupeř, Béčko domácího družstva OSK Olomouc, už byl nad naše síly. Rozdíl nebyl ani tak v basketbalových dovednostech, ale spíš „v hlavě“. Uvědomit si pár věcí… jak, kdy a komu rozehrát míč ze zámezí, že po zisku míče soupeřem se musíme okamžitě!!! a co nejrychleji navrátit do obrany a pak si rozebrat každá svoji hráčku, při doskoku míče v obraně je třeba odstavit soupeře a nečekat pod obroučkou na míč, který propadne síťkou a v útoku je třeba využít všechny šance na skórování a ne až každou desátou.
V dalším zápase s TJ MEZ Mohelnice bylo vidět ještě jeden rozdíl. Přístup k zápasu, zaujetí a chuť vyhrát. Nečekat, že se soupeř porazí sám.
V neděli proti již známému soupeři Panterkám Hranice bylo poznat rozdíl v počtu odehraných zápasů a tím řešení situací na hřišti. Neměli jsme sebemenší šanci.
Nezbývá než děvčatům poděkovat za odvedený výkon, reprezentaci klubu a popřát jim do další sezóny a dalších turnajů zlepšený výkon, vyrovnanější výsledky a více radosti z výher.

Na závěr chci moc, moc, moc, poděkovat Lindě Kostelníkové za skvělou pomoc a starost o děvčata během cesty i celého turnaje.

Za družstvo mladších minižaček BK Příbor                            Ivo Nedoma

Leave a Reply

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *