Nejmladší minižačky uzavřely sezónu v Ostravě. Barča Činčalová v All stars turnaje

Sharing is caring!

K posledním zápasům letošní sezóny se nejmladší minižačky BK Příbor vydaly do Ostravy, kde o víkendu 13. a 14. června odehrály Letní turnaj pořádaný klubem Basket Ostrava.

Přes velkou snahu tým vedený trenérem Ivo Nedomou na vítězství nedosáhl a obsadil pátou příčku. Z vítězství se po dvou hracích dnech radovaly hráčky DBaK Plzeň, s nímž příborská děvčata odehrála v neděli ráno nečekaně vyrovnané utkání.

„Sobotní odpolední procházka, večerní hry a tvrdý spánek na nás měly asi blahodárný účinek. Holky se pustily do favorita pěkně zostra a první čtvrtinu dokonce vyhrály. A i když zkušenější soupeř nakonec utkání otočil, byla to po bojovném výkonu všech hráček přijatelná prohra o 10 bodů,“ popisoval trenér Nedoma, který si přístup všech třinácti děvčat na turnaji velmi pochvaloval. „Klub i město reprezentovaly vzorně. V zápasech  bojovaly, co jim síly stačily,“ uvedl trenér.

Velmi povedený turnaj odehrála Barbora Činčalová, která se díky 23 nastříleným bodům a především velmi aktivní hrou, dostala do nejlepší pětky.

V Letním turnaji, hraném v tělocvičně ZŠ Ostrčilova v Ostravě, BK Příbor reprezentovaly Vendula Bortlová, Barbora Činčalová, Kateřina Chromečková, Adéla Jurečková, Kateřina  Koďousková, Monika Mrázková, Jana Netušilová, Lucie Pařilová, Eva Pařenicová, Vanesa Perůtková, Nikol Schindlerová, Hana Tomaškovičová  a Nikol Wavrová.

 

Výsledky a komentář trenéra Ivo Nedomy

BK Příbor – SK Bruntál 32:54 (10:5, 7:25, 15:2, 0:22)

K prvnímu zápasu jsme nastoupili půl hodiny po příjezdu vlakem do Ostravy. Přesto jsme odehráli poměrně vyrovnané utkání. Dvě čtvrtiny jsme vyhráli a dvě čtvrtiny prohráli. Bohužel prohry byly vyšší, než výhry. Výhru Bruntálu zařídila prakticky samotná Anna Jedličková, která rozehrávala, bránila, doskakovala v obraně i v útoku a navíc nastřílela i 30 bodů. Přesto se holky neměly za co stydět. Hrály opravdu dobře.

Body: Činčalová 12, Netušilová 8, Mrázková 4, Tomaškovičová, Wavrová, Pařenicová a Pařilová 2 body.

SBŠ Ostrava – BK Příbor 52:20 (10:6, 15:4, 17:5, 10:5)

Dařilo se nám držet se soupeřkami krok jen první čtvrtinu. Další tři čtvrtiny jsme už nedokázali v horku tělocvičny ubránit pěkné individuální akce soupeře.

Body: Wavrová 6, Pařilová 4, Činčalová a Pařenicová 3, Schindlerová a Mrázková 2.

BK Příbor – Basket Ostrava 18:27 (8:4, 2:11, 4:2, 2:10)

Zápas proti pořádajícímu družstvu jsme začali velmi dobře a šli i do vedení. V dalším průběhu zápasu se ovšem projevila výšková převaha domácích, kteří podporování publikem vývoj utkání otočili. Vedení domácí hráčky udržely i přes naši velkou snahu nepříznivý stav zvrátit až do konce.

Body: Mrázková 6, Wavrová a Činčalová 4, Netušilová a Pařilová 2.

BK Příbor – DBaK Plzeň 26:36 (14:7, 4:19, 7:0, 10:8)

Ke čtvrtému zápasu jsme nastupovali v neděli ráno už v 8 hodin. Poté, co jsme vyhrály první čtvrtinu, se zkušenější hráčky Plzně chvíli hledaly. V poločase už ale vedly o deset bodů. Nesložili jsme však zbraně a na konci třetí čtvrtiny jsme prohrávali už zase pouze o bod. V první minutě závěrečné čtvrtiny dokonce Barča Činčalová jedním proměněným trestným hodem vyrovnala. Remízu jsme bohužel neudrželi, ale i tak to po bojovném výkonu všech hráček byla přijatelná prohra o 10 bodů.

Body: Wavrová 13, Mrázková 5, Schindlerová a Činčalová 4.

 

Tabulka turnaje

1. DBaK Plzeň

2. SBŠ Ostrava

3. SK Bruntál

4. Basket Ostrava

5. BK Příbor

 

Do all stars turnaje byla trenéry a rozhodčími zvolena  hráčka BK Příbor Barbora Činčalová.

Leave a Reply

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *