Celek SBŠ Ostravy nad síly našich žen

Sobota 10.1.2014 SBŠ Ostrava“B“ – BK Příbor 87:56 (29:14, 15:11, 27:11, 16:20)

Domací regionální rival z Ostravy proti nám postavil hned 5 hráček, které jsou napsány na soupisce extraligoveho družstva žen a chtěl nám oplatit svou porážku na Příborské palubovce v prvním kole. Od počátku plnil domácí tým roli favorita. Do 4. minuty jsme drželi s favoritem krok, pak však jsme po serii ztrát a rychlých protiútoků domácích dostali 10 bodů po sobě a domácí nám odskočili na 12-ti bodový rozdíl. První čtvrtina skončila 29:14 pro domácí. Ve druhé části jsme trochu ostravačky přibrzdili a uhráli jsme vcelku vyrovnané skóre 11:15. Domací hráčky opět ovládly zcela jasně třetí hrací období a v poslední části jsme i vlivem prostřídání domácího týmu a částečnou ztrátu koncetrace jeho hráček korigovali hrozivě narůstající skóre – poslední čtvrtinu jsme vyhráli 20:16. Domácí tým nás předčil ve všech basketbalových činnostech. Největší rozdíl byl v rychlosti a celkově ve fyzické kondici, kdy jsme se ani nestačili vracet do obrany, natož nějak kvalitně bránit. Nezbývá nám než trochu potrénovat a soustředit se na další utkání, kdy každé vítězství nás posune k záchraně soutěže.