Ženy Bk Příbor hrají opět 2.ligu

Sharing is caring!

2.liga žen sezóna 2012-2013

Do čtvrté ligové sezóny vstupují příborské ženy s mírně pozměněným kádrem oproti loňské sezóně. Z loňského kádru zůstaly Zuzka Monsportová, Zuzka Bartošová, Jana Cvernová, Jana Nenutilová, Simča Rečková, Natálie Fieberová, Leona Holubová a Monika Gottlicherová. Po roce se do kádru vrací Lucka Rektoříková, Lucka Špurková a Míša Dlouhá. Na loňskou první sezónu mezi ženami bude chtít určitě navázat nyní již věkově také žena Míša Drtilová. Z příborského dorostu přechází do žen Renča Bzirská. Do žen bude pendlovat z letošního týmu dorostenek Zuzka Sorková. Naopak do zahraničí odchází Klárka Pavlačíková, ze zdravotních důvodů vynechává sezónu Jana Nedomová a pracovní a školní vytížení nedovolí hrát Sabině Fieberové a Janě Rosíkové. Trenérem družstva zůstává Miroslav Slovák.

Družstvo žen bude hrát opět ve východní skupině 2.ligy žen. Z loňské sestavy družstev ve skupině „B“ moc týmů nezůstalo. Nusle a Pardubice postoupily do 1.ligy žen, Prosek, Benešov a Brandýs hrají letos skupinu „A“. K loňským účastníkům Příboru, Zlínu a Sadské přibyly nově Liberec, Jablonec n,N., Nymburk, Poděbrady, Šumperk, Sparta Praha „B“ a Ostrava „B“. Liberec a Jablonec hrály prim vloni ve skupině „A“. O kvalitě záložních týmů Sparty a Ostravy nelze pochybovat, zejména při předpokládané účasti ligových pendlů, tým z basketbalu zaslíbeného města Nymburka bude jistě také kvalitní, Šumperk a Poděbrady vsázejí na své odchovaňkyně a dlouhou tradici a nelze je také podcenit. Našim cílem by mělo být udržení soutěže pro příští sezónu a případně postup do play-off. Jako přípravnou soutěž budeme letos hrát i oblastní přebor žen spolu s družstvy Ostravy „C“, BK Havířov a BK Frýdek – Místek.

Sezónu jsme začali v polovině srpna tréninky v hale Masarykova gymnázia. 15. září proběhne v naší hale přípravný turnaj žen za účasti týmů 2.ligy z okolí. Ostrý start do sezóny nás čeká ve Zlíně 28.září utkáním 1.kola ČP žen. První ligové utkání sehrajeme 7.října opět na palubovce soupeře ze Zlína.

Tímto by jsem chtěl pozvat všechny příznivce a fandy příborského basketbalu do haly MG na domácí utkání našeho týmu. Přijdtě fandit a podpořit naše ženy v bojích se silnými soupeři.

Trenér družstva žen Miroslav Slovák

Leave a Reply

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *