Benjamínci doma rozprášili NH Porg Ostrava

Sharing is caring!

V posledních dvou domácích zápasech Oblastního přeboru U11 přivítali nejmladší žáci Toroly Basket Teamu Příbor v tělocvičně Masarykova gymnázia poslední tým tabulky NH PORG Ostrava. V obou utkáních příborští kluci svého soupeře výrazně přehráli a počet vítězných utkání zaokrouhlili na deset.

„Podzimní utkání v Ostravě jsme odehráli bez posil s bilancí jedné výhry a jedné porážky. Doma jsme ale nechtěli ponechat nic náhodě, proto jsem nominoval na utkání i Štěpána Maléře, Lukáše Michnu a Vojtu Kubečku,“ řekl trenér týmu U11 Robert Bukovjan.

Do úvodní čtvrtiny prvního utkání ale tito hráči nezasáhli, přesto si méně zkušení hráči domácího týmu poradili. „Do stavu 10:2 jsem byl velice spokojený, ale ve druhé polovině čtvrtiny jsme dostali dost zbytečných košů. Takovou ztrátu koncentrace si nemůžeme dovolit. Od druhé čtvrtiny až do konce zápasu už byl na hřišti jenom jeden tým. Kluci basketem bavili nejen sebe, ale i velice početné publikum domácích fanoušků. Nutno podotknout, že od druhé části utkání byly k vidění na palubovce i již zmiňované posily. Co mě ale hodně potěšilo, je fakt, že se už dokázal výrazně prosadit i zbytek týmu. A to je právě to, proč byli zkušení hráči zařazeni do našeho týmu. Herně ‚táhnou‘ nahoru další hráče,“ upozornil trenér Bukovjan.

Druhé utkání bylo věrnou kopií toho prvního, s tím rozdílem, že si domácí borci odpustili výpadek koncentrace v první čtvrtině. Bez posil vyhráli první část 17:2. „Těšila mě především výborná obrana. Kluci pochopili, že když budou dodržovat pokyny důležité pro tuto herní činnost, tak jim tam ty body nakonec napadají. Prostě obrana je vše. Z ní všechno vychází,“ popisoval trenér Robert Bukovjan.

Domácí hráli pohledný kolektivní basketbal a do listiny střelců se zapsalo v prvním utkání dvanáct hráčů, ve druhém devět basketbalistů. „Nutno podotknout, že soupeř odehrál v tomto dni 4 zápasy. Dopoledne totiž předehrával utkání v Karviné. I proto si ostravští kluci zaslouží uznání, že to zvládli především fyzicky. Musím poděkovat našemu skvělému publiku za podporu. Opět jste nezklamali a byli našim šestým hráčem,“ dodal trenér Bukovjan.

Jeho svěřencům zbývá odehrát ještě čtyři utkání – odložené zápasy 2. kola na palubovce týmu Snakes Ostrava C a dvě utkání závěrečného kola v Karviné.

TOROLA Basket Team Příbor – BK NH PORG Ostrava 92:24 (20:14, 27:14, 25:2, 20:4)

Body: Kuliha Matěj 20 (2/0), Kubečka Vojtěch 17 (4/1), Maléř Štěpán 10, Bordovský Jan 8, Hanzlík Jan 7 (4/3), Gabzdyl Vít 6 a Michna Lukáš 6, Wavra Filip 5 (1/1), Kött Jakub  a Pustějovský Vojtěch 4, Domitra David 3 (2/1), Straka David 2. TH: 13:6 (46,15%).

TOROLA Basket Team Příbor – BK NH PORG Ostrava 85:6 (17:2, 23:2, 23:0, 22:2)

Body: Kubečka Vojtěch 16 (2/0) a Maléř Štěpán 16, Kött Jakub 14 (2/2), Bordovský Jan 10 (2/0), Gabzdyl Vít 8, Kuliha Matěj 7 (2/1), Michna Lukáš 6, Hanzlík Jan 5 (2/1), Pustějovský Vojtěch 3 (2/1), Domitra David (2/0). TH: 14:5 (35,7%).

 

Leave a Reply

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *