Děvčata U15 si užila dramatický závěr sezóny

Sharing is caring!

Závěrečná utkání oblastního přeboru hrála naše děvčata na hřištích soupeřů. V sobotu nastoupila v Olomouci proti domácímu družstvu OSK, v neděli se představila v nedalekých Hranicích.

„Olomoucká děvčata byla favoritem, v prvním vzájemném utkání v Příboře zvítězila o 17 bodů, proto jsme očekávali velmi těžké utkání. Začátek byl vyrovnaný, domácí hráčky ale postupně zvyšovaly náskok až na poločasových patnáct bodů,“ popisoval trenér týmu BK příbor U15 Petr Hejtmánek.

Ve třetí čtvrtině příborská děvčata zvýšila aktivitu a hra se vyrovnala. „Přesto jsme šli do závěrečné čtvrtiny se ztrátou čtrnácti bodů. Pak se ale děly věci. Naše družstvo zvýšilo obrátky na maximum a domácím docházely síly. V dramatické koncovce přesto Hranické basketbalistky s vypětím všech sil uhájily jednobodový náskok. Naše děvčata zaslouží velkou pochvalu za to, že se přes nepříznivý vývoj nevzdala a utkání náležitě zdramatizovala,“ řekl Petr Hejtmánek.

Nedělní utkání se hrálo v Hranicích. „V domácím utkání s tímto soupeřem jsme zvítězili a věřili jsme si také na jeho palubovce. Od první minuty se odehrával neúprosný boj, žádné z družstev si nevytvořilo rozhodující náskok a utkání skončilo nerozhodně 38:38,“ přiblížil trenér Petr Hejtmánek.

Prodloužení začalo lépe domácí družstvo a získalo čtyřbodový náskok. „Podařilo se nám srovnat čtvrté nadstavené minutě. Po proměněných trestných hodech domácích jsme sice opět prohrávali, v poslední minutě ale srovnala Terka Sobková a v posledních vteřinách prodloužení jsme přežili trestné hody domácích a utkání šlo za stavu 44:44 do druhého prodloužení. „Hned jsme získali aktivní hrou převahu, kterou jsme vyjádřili i bodově. Domácí hráčky už neměly sílu vývoj zvrátit. Utkání bylo náročné nejen fyzicky, ale i po mentální stránce a naše děvčata se s tím vyrovnala skvěle. Výborný výkon podala Terka Sobková a velmi dobře zahrála Venda Reichertová. Rovněž ostatní hráčky hrály s maximálním nasazením a odměnou jim bylo krásné vítězství,“ popisoval Petr Hejtmánek.

 

OSK Olomouc B – BK Příbor 47:46 (18:11,13:5,11:12, 5:18)

Body: Vendula Reichertová 19, Terezie Sobková 9, Klára Čípová 8, Lucie Rojíčková a Stela Kostelníková 4, Michaela Tončíková 2, Denisa Hejtmánková, Magdalena Bobková, Gabriela Rubinová a Martina Linartová 0.

 

TJ Sigma Hranice – BK Příbor 48:57 (12:8,10:14,8:4, 8:12 – 6:6, 4:13) po 2. prodloužení

Body: Vendula Reichertová 23, Terezie Sobková 21, Lucie Rojíčková 6, Denisa Hejtmánková 3, Stela Kostelníková 2 a Klára Čípová 2, Michaela Tončíková, Magdalena Bobková, Gabriela Rubinová a Dita Matějková 0.

Leave a Reply

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *